Koalícia dospela k dohode! Sú známe nové opatrenia

4330x
07. December 2021
Dohodli sa na 300 eurách pre seniorov a otvorení obchodov
Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO). Foto: FB/Eduard Heger - predseda vlády SR
 
AKTUALIZOVANÉ
 
Koalícia v utorok (7. 12.) dospela k dohode ohľadne pandemických opatrení. Dohodli sa na 300 eurách pre seniorov a otvorení obchodov či podpore očkovania ľudí nad 60 rokov. Naďalej má však platiť zákaz vychádzania a núdzový stav.
 
Informoval o tom portál teraz.sk s tým, že na spoločnej tlačovej konferencii koaličných partnerov to uviedol predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO).
 
„Na základe tejto dohody môžu seniori, ktorí sú zaočkovaní troma dávkami, alebo sa zaočkujú ďalšou dávkou vakcíny proti koronavírusu dostať od 100 do 300 eur,“ uviedol portál.
 
Otvorené obchody pre OP
 
Obchody pre zaočkovaných a tých, ktorí prekonali ochorenie COVID-19 sa majú otvoriť v piatok (10. 12.). Otvorenie sa týka len obchodov, gastroprevádzky ostávajú zatvorené.
 
Rovnako sa od piatka majú sprístupniť aj bohoslužby v kostoloch v režime OP s obmedzenými kapacitami.
 
Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský pre teraz.sk uviedol, že od pondelka (13. 12.) prechádza druhý stupeň základných škôl a stredné školy na dištančné vzdelávanie.
 
Šéf zdravotníctva tiež povedal, že ostatné opatrenia majú platiť tak, ako ich avizoval v pondelok (6. 12.), čiže služby sa majú uvoľniť od 17. decembra a hotely a cestovný ruch od 25. decembra.
 
Lengvarský zároveň dodal, že v stredu (8. 12.) by mal vláde predložiť uznesenie, ktorým ho kabinet zaviaže vypracovať právnu analýzu k povinnému očkovaniu a analýzu prípadnej finančnej spoluúčasti nezaočkovaných ľudí na liečbe.
 
(15:14, red) 
Diskusia
Pridať komentár