Šačianska nemocnica naďalej hlási kritickú situáciu

892x
08. December 2021
Nemocnica aj naďalej poskytuje len neodkladnú zdravotnú starostlivosť
Traja pacienti sú na umelej pľúcnej ventilácii. Foto: Nemocnica Košice – Šaca
 
Situácia v nemocnici Košice-Šaca je naďalej kritická. Zdravotnú starostlivosť aktuálne v nemocnici poskytujú 30 COVID-19 pozitívnym pacientom.
 
Ako uviedla hovorkyňa skupiny AGEL SK Martina Pavliková, kritická situácia s vývojom pandémie koronavírusu naďalej pokračuje a nemocnica poskytuje iba neodkladnú zdravotnú starostlivosť.
 
„Nemocnica Košice-Šaca, ako subjekt hospodárskej mobilizácie počas mimoriadnej situácie od 25. novembra poskytuje už len neodkladnú zdravotnú starostlivosť. Opatrenia sa týkajú lôžkovej zdravotnej starostlivosti, ktorá je poskytovaná výhradne pacientom vyžadujúcim neodkladné operačné výkony. Výnimkou sú pacienti, ktorým je poskytovaná onkologická, dialyzačná alebo biologická liečba,“ povedala hovorkyňa.
 
 
Riaditeľ nemocnice Košice-Šaca Pavol Rusnák vysvetlil, že z uvedeného počtu covidových pacientov je 23 napojených na kyslík, štyria si vyžadujú podporu high flow a traja pacienti sú na umelej pľúcnej ventilácii (UPV).
 
„Z pohľadu štatistiky sú kyslíkové lôžka a high flow z 85 percent obsadené nezaočkovanými pacientmi. V prípade UPV ide až o 100 percent neočkovaných,“ povedal riaditeľ nemocnice a dodal, že aktuálne je v pracovnom procese neprítomných z dôvodu PN alebo karantény 39 zamestnancov zdravotníckeho zariadenia.
(9:47, red)
Diskusia
Pridať komentár