Začínal s atletikou medzi dorastencami
Na fotografii z archívu AO Partizán z roku 1980 skupina šprintérov na vtedy kvalitnej mestskej, no dnes už neexistujúcej, škvárovej dráhe.
Stoja zľava: Jozef Gbur, Juraj German, Eugen Podhájecký, tréner, Vasiľ Hudák, Maroš Hudák, Stanislav Šesták.

V druhej polovici minulého storočia v atletických krátkych šprintoch na dráhe dominovali východniari. A to v celom Československu.

Popri atlétoch z Košíc nechýbali Bardejovčania, najmä Jozef Kovalčin a Anna Reviľáková. Bolo to aj pričinením mesta, ktoré na všešportovom štadióne TJ Partizán dalo do užívania atletickú 400 m dráhu a sektory na prvých pretekoch 10. mája 1963.

V 16-ich rokoch si našiel cestu do štartovacích blokov aj Eugen Podhájecký (1. 1. 1948). Už po krátkej tréningovej príprave sa dostal medzi československú mládežnícku elitu. V rebríčku bol štvrtý časom 11,2 sekundy.

V historických tabuľkách

Atlét Partizána v roku 1966 bol majstrom Slovenska na 200 m (22,1 s) druhý na M ČSR (10,8 s). To bola aj miestenka do reprezentácie. Je držiteľom okresného rekordu z 13. 8. 1967 s časom 10,6 s. Dominovala aj štafeta na 4 x 100 m. Štvorica Kovalčin, Čiampor, Podhájecký, Šamudovský to dokázla za 43,9 sekundy.

Úspešné boli aj roky v drese vojenskej Dukly Banská Bystrica. Majstrovský titul ČSR na 4x100 m za 42,00 s v zložení Zamba, Podhájecký, Štefánik, Kojan. Jeho výkon na 100 m za 10,5 s má 21. miesto v historických tabuľkách Československej federácie.

Sústredil sa na mládež

V tom čase bolo živo na mestskom štadióne vo všetkých, nielen atletických sektoroch a ihriskách. Podhájecký sa po aktívnej pretekárskej činnosti začal venovať mládeži. Bol vedúcim družstva mužov v národnej lige a postupne sa predstavovali jeho šprintéri.

Na majstrovstvách republiky druhá štafeta na 4x60 m German, Hudák, Šináľ, Šesták s časom 29,1 sekundy. Vynikal najmä Maroš Hudák. Majstra Slovenska dorastencov na 100 m za 11,5 s, finále bežali aj German a Šesták.

Hudák zabehol v hale na Strahove 50 m v slovenskom rekorde 6,28 s a 100 m za 11,1 s. Aj kvarteto na 4x100 m J. Mojdis, S. Šesták, J. German, M. Hudák bolo strieborne v doraste 4 x 100 m za 44,74 s. Dievčatá brali medaily v zložení D. Zelizňáková, J. Šimová, A. Tarcalová, M. Biľová to vedeli za 53,8 s a žali aj individuálne medaily na Majstrovstvách ČSR.
(9:48, J. Ščerbík)