Seniori majú posledné dni na očkovanie, za ktoré môžu dostať finančnú pomoc

940x
28. Január 2022
 Čas majú len do konca januára
Bez očkovania nárok na odmenu nevzniká (Zdroj foto: PSK) 
 
Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky upozorňuje, že v čakárni na očkovanie proti COVID-19 je aktuálne zaregistrovaných zhruba 250 seniorov vo veku od 60 rokov. Ak chcú získať finančnú pomoc za očkovanie, mali by sa dať zaočkovať do 31. januára 2022.
 
Rezort zdravotníctva im odporúča rozšíriť parametre očkovania o ďalšie centrá, dať sa zaočkovať bez registrácie alebo u lekára. Ako informovalo ministerstvo, seniori vo veku od 60 rokov môžu získať peniaze od štátu, ak sa zaočkujú prvou alebo treťou dávkou do 31. januára 2021. Podrobnosti sú zverejnené na stránke ministerstva financií
 
Rezort zdravotníctva upozorňuje, že aktuálne je v čakárni na očkovanie okolo 250 ľudí vo veku od 60 rokov. Ide hlavne o ľudí, ktorí pri registrácii uviedli iba jedno preferované očkovacie centrum, alebo si termín posúvali. Možností, ako realizovať očkovanie do konca mesiaca január, je viac.
 
 
Ministerstvo zdravotníctva SR upozorňuje, že samotná registrácia na očkovanie proti COVID-19 nie je splnením podmienky na získanie pomoci za očkovanie seniorov. Senior splní podmienky na získanie finančných prostriedkov od Ministerstva financií SR, iba ak očkovanie aj absolvuje. Bez očkovania nárok na odmenu nevzniká.
 
Ako stihnúť očkovanie do konca januára 2022:
  • Rozšíriť preferované miesta očkovania o ďalšie okresy/centrá a vybrať si termín (https://vakcinacia.nczisk.sk/zmena).
  • Absolvovať očkovanie bez registrácie (https://www.health.gov.sk/?Ockovanie-bez-registracie).
  • Absolvovať očkovanie v ambulancii lekára (ak proti ochoreniu očkuje).
Upozornenie: vo všetkých prípadoch je nutné absolvovať očkovanie pri dvojdávkovej vakcíne do 31.1.2022. Ten, kto sa zaočkoval jednodávkovou vakcínou Janssen do 15. januára 2022, sa musí preočkovať akoukoľvek posilňovacou dávkou do 15. marca 2022. Iba v tomto prípade má nárok na finančnú pomoc.
(15:26, MZ SR) 
 
Diskusia
Pridať komentár