Prešovskí volejbalisti vyhrali doma bez zaváhania aj s jubilantom Sopkom

669x
03. Február 2022
Prešovčania zdolali „Kohútov“ hladko 3:0
Prešovčania potvrdili rolu favorita. Foto: Veronika Mihaliková

Len šesťdesiatsedem minút trval zápas 18. kola Niké Extraligy mužov medzi VK MIRAD UNIPO Prešov a VK OSMOS Prievidza. Druhý tím tabuľky v prvých dvoch setoch nedovolil Prievidžanom nič výnimočné a v celkovom zúčtovaní dosiahli len 26 bodov. V treťom sete dostali na ihrisku príležitosť hráči z prešovskej lavičky, ktorí nepripustili žiadnu drámu a zdolali „Kohútov“ hladko 3:0 (25:14, 25:12, 25:21).

Informoval o tom generálny manažér klubu VK MIRAD UNIPO Prešov, Marián Palenčar.

„Domáce mužstvo malo vývoj celého stretnutia vo svojich rukách. Hostia výraznejšie vzdorovali len v treťom sete, keď tréner Digaňa nechal oddychovať základnú šestku. O tímovom výkone domácich hovoria štatistiky, v ktorých si väčšina hráčov pripísala body. Volejbalistom stretnutia sa stal domáci univerzál Patrik Lamanec, ktorý pomohol svojmu tímu 12-timi bodmi. Za hostí ocenil tréner Rostislav Chudík smečiara Milana Javorčíka,“ povedal Palenčar.

Hlasy trénerov

Erik Digaňa, tréner VK MIRAD UNIPO Prešov: „Úprimne, Prievidza je tabuľkovo nižšie, čiže my sme museli potvrdiť rolu favorita. Som rád, že si zahrali všetci a ten výkon vyzeral, ako vyzeral. To bolo v poriadku. Chlapci mali ťažší týždeň. Aj včera boli v posilňovni, čaká ich to aj v pondelok a v utorok nás čaká ďalší súper. Verím tomu, že to zvládnu aj pod záťažou. Musíme ich vidieť pod záťažou, lebo práve v play-off to tak bude vyzerať. Zatiaľ som s výkonmi hráčov spokojný.“

Vincent Rzyman, univerzál VK MIRAD UNIPO Prešov: „Myslím si, že prvé dva sety išli hladko, súper nekládol odpor, my sme hrali svoju hru. Som rád, že som si v treťom sete zahral a dostal som šancu. Mám zo seba dobrý pocit, dnes to vyšlo.“

Rostislav Chudík, tréner VK OSMOS Prievidza: „Nebol to zápas, bolo to trápenie. Jasné, že súper sa díva na seba, resp. Prešov sa díva na svoje problémy, na svojich hráčov. Očakával som po prvom sete, že tam kolega pustí mladých hráčov. Seberovných tým našim hráčom, ktorí určite nemajú toľko možností trénovať, lebo majú iné zamestnania. Sme po kovide. Miňo Javorčík, dnes prišiel priamo z karantény z domu. Sme v takej zostave, ako sme. Prievidza má teraz iné nastavenia. Dohrať ligu, stabilizovať veci, ak sa to podarí. Od budúcej sezóny skúsiť nové veci. Samozrejme, takto profesionálny volejbal nemá vyzerať, ale je to obraz slovenského športu a bohužiaľ aj volejbalu. Mladých chlapcov nie je. Prešov mal trošku šťastie, že sa tu Košice rozdelili, doskladali. Škoda, že Košice nehrajú ďalej, že Nitra nehrá ďalej, že tá liga vyzerá jak vyzerá. Neviem, či by sme sa mali zamerať úplne na niečo iné. Len hrať a naháňať titul, v tak slabej lige ako je tento rok, to je zlé. Tie družstvá to netrápi, majú svojich sponzorov, chcú tie víťazstvá, ale je to obraz slovenskej ekonomiky, športu a toto je prvoradé. My sme trpitelia a na záver, mám 60 rokov a nechce sa mi na tie zápasy. Zle sa mi na ne díva.“

Kapitán Martin Sopko st. prevzal blahoželanie a špeciálny dres s číslom 40. Foto: Veronika Mihaliková