Bardejovskí partizáni v boji o záchranu hostia bratislavský Slovan

2040x
09. Apríl 2022
V Bardejove súboj priamych súperov zo zostupovej zóny. Kto poskočí v tabuľke vyššie?
Bardejov potrebuje získať plný počet bodov 
 
Boj o udržanie sa v druholigovej spoločnosti je počas prebiehajúcej jarnej časti pomerne dramatický. V zostupových vodách sa aktuálne nachádzajú aj Partizán Bardejov a rezerva bratislavského Slovana, pričom práve tieto dva tímy čaká na Hornom Šariši dôležitý vzájomný zápas.
 
Bardejovčania sa v tabuľke nachádzajú na predposlednom 15. mieste so ziskom 17 bodov, aj keď treba povedať, že oproti súperom nad nimi majú k dobru ešte dohrávku v Námestove (v stredu 13. apríla).
 
 
B-tím bratislavského Slovana doteraz nazbieral 19 bodov, v druholigovom pelotóne mu patrí 14. pozícia. V prvom vzájomnom súboji sa lepšie darilo mladým futbalistom z Bratislavy, ktorí doma v septembri zvíťazili 2:1.
 
Michal Dopater: Koncentrovaní musíme byť celých 90 minút
 
Aj na základe spomínaného tabuľkového postavenia je jasné, že ide o tzv. šesťbodový zápas. Ak chce Partizán reálne pomýšľať na druholigovú záchranu, potrebuje ho zvládnuť víťazne. Pri pohľade na nasledujúci bardejovský program treba povedať, že zverencov Mariána Šarmíra čakajú zápasy pravdy – po súboji s rezervou Slovana totiž vycestujú na pôdu Námestova a o 2 týždne privítajú tiež do boja o záchranu namočený Rohožník. Medzitým sa ešte predstavia v derby zápase v Humennom.
 
„B-tím Slovana má určite má svoju kvalitu, myslím si, že bude vychádzať zo zabezpečenej obrany a hrať na rýchle protiútoky. Náš cieľ je rovnaký ako v každom zápase, a to získať 3 body. Áno, začína sa pre nás séria dôležitejších zápasov. Je len na nás, ako tieto stretnutia zvládneme,“ uviedol hráč Bardejova Michal Dopater.
 
Bardejovčania začali jarnú časť úspešne, posledné 2 súboje im ale výsledkovo nevyšli, čo trochu skomplikovalo ich situáciu v boji o druholigovú záchranu. Najprv v šesťbodovom súboji proti Dubnici na domácej pôde len remizovali 1:1, a následne gólom zo samého záveru prehrali na pôde žilinského B-tímu (aj keď s výraznejším posilnením z „áčka“) 0:1.
 
 
 
„Ku každému zápasu pristupujeme zodpovedne, na každého súpera sa pripravujeme. V dvoch zápasoch sme inkasovali na konci (predtým aj pri remíze v Trebišove, pozn.) a to nás stalo body. Musíme byť koncentrovaní celých 90 minút,“ apeluje 21-ročný krídelník.
 
Michal Dopater patrí medzi početnú skupinu hráčov, ktorí prišli do Bardejova počas zimy. Jeho kmeňovým klubom je fortunaligový Ružomberok, v Partizáne hosťuje do konca sezóny.
 
Treba povedať, že v doterajších jarných zápasoch bol jedným z najaktívnejších hráčoch svojho tímu, dobrým pohybom na krídle robil veľké problémy najmä trebišovskej a dubnickej obrane.
 
„V Bardejove som spokojný, chalani ma prijali v pohode, našiel som si tu nových kamarátov. Čo sa týka futbalovej stránky, do Bardejova som sa prišiel rozohrať a pomôcť klubu zachrániť druhú ligu,“ povedal na margo svojej spokojnosti na Hornom Šariši rýchlonohý futbalista.
 
Hoci Bardejovčania potrebujú v domácom prostredí zabodovať, jednoduché to mať rozhodne nebudú. Rezerva Slovana totiž prežíva vydarené obdobie.
 
Z posledných 3 zápasov vyťažila 7 bodov, pričom jej doterajší jarný zisk ôsmich bodov takmer vyrovnal počet bodov z celej jesennej časti (11). Vďaka dobrým výsledkom sa mladí Bratislavčania dostali na priamy dostrel k Rohožníku (manko už len 3 bodov), ktorý je na poslednej nezostupovej pozícii. Stretnutie medzi Bardejovom a „béčkom“ Slovana sa začína v sobotu o 16.00 hod.
(9:44, druhaliga.sk)
Diskusia
Pridať komentár