Futbalisti Bardejova prehrali aj v Banskej Bystrici

2240x
30. Apríl 2022
Partizánom sa vôbec nedarí
Futbalisti Bardejova znova prehrali 
 
V dvadsiatom siedmom kole vycestovali futbalisti Partizána Bardejov do Banskej Bystrice, kde si sily zmerali s domácou Duklou. Obaja súperi sa pred zápasom nachádzali v rozdielnych pozíciách.
 
Dukla bojuje s Podbrezovou a Skalicou o postupové miesta. Partizán je na opačnom konci tabuľky a jeho nádej na záchranu bola už len v teoretickej rovine. Prvý polčas nepriniesol pekný futbal.
 
Partizáni v obrannom bloku, často so všetkými hráčmi na vlastnej polovici sa snažili gól nedostať. Naopak domáci chceli na sformovanú defenzívu hostí niečo vymyslieť
 
. Veľmi sa im však nedarilo a tak k obom streleným gólom prispeli brankári. Najskôr Fojtíček vyrobil chybu nehodnú futbalového prípravkára a Franko pohodlne skóroval. K vyrovnaniu prispel na druhej strane domáci brankár. Cmiljanovič našiel v šestnástke Brenkusa, jeho strelu z uhla Hruška podcenil a lopta skončila za jeho chrbtom.
 
 
V druhej časti hry Partizáni hru otvorili a snažili sa o skórovanie. O žalostnej efektivite smerom dopredu však svedčí to, že bránu domácich dokázali trafiť len jeden krát. Mužom zápasu bol Bardejovčan. Žiaľ ten z dvojičiek Jurčišinovcov, ktorý oblieka dres Dukly.
 
V 65. minúte Fojtíček neudržal loptu, vyrazil ju priamo pred Jurčišina a ten v pohode poslal domácich do vedenia. V úplnom závere predviedli Partizáni tradičný herný výpadok v defenzíve, po rýchlom protiútoku sa Sven Jurčišin druhý krát zapísal do listiny strelcov a pridal tretí gól svojho mužstva.
 
Partizán nezískal ani bod v šiestom zápase po sebe. Takúto bilanciu by sme v storočnej histórii Partizána hľadali len ťažko. Udiať sa ešte môže všeličo.
 
SFZ neudelil licenciu pre najvyššiu súťaž Seredi a Senici. Oba kluby však ešte majú šancu sa odvolať. Partizán podmienky pre pridelenie licencie splnil. Nedokázal ju však potvrdiť na ihrisku.
 
MFK Dukla Banská Bystrica - Partizán Bardejov BŠK 3:1 (1:1)
Góly: 25. Franko, 65. a 90. Sven Jurčišin – 28. Brenkus.
Rozhodovali: Somoláni, Košecký, Lalo. ŽK: Kupčík-Maník. 492 divákov
Bardejovčania nastúpili v tejto zostave: Fojtíček – Adekuoroye, Cmiljanović (70. Stachura), D. Lukáč, Ristovski (65. M. Lukáč), Jurčišin, Župa, Horváth, Brenkus, Keresteš, Maník
(19:11, P. Cingel)
Diskusia
Pridať komentár