6x
23. Október 2015

Bardejovčanky dvakrát víťazne

Po zápase sa radovali. Ilustračná foto

V prvej futbalovej lige žien Partizán Bardejov vycestoval na odložený zápas ôsmeho kola. Súperom boli Žilinčanky, ktoré doma chceli poraziť tretí celok tabuľky. Práve tento zápas mal veľa napovedať o ďalšom priebehu súťaže, ak by Bardejov vyhral, pred Žilinou by mal už jedenásťbodový náskok.

Prvý gól padol do siete  Bardejova, v osemnástej minúte sa presadila Sluková. Bardejovčanky vyrovnali hneď po rozohrávke, šťastnou strelkyňou sa stala Kyjovská.  Hostky boli lepším tímom, čo potvrdili 25. a 33. minúte. Najprv sa presadila Mikolajová a následne Bochinová.  Domáce zápas zdramatizovali hneď o tri minúty, keď z penalty znížila Sluková. V druhom dejstve si Partizánky udržiavali vedenie a napokon víťazstvo z rúk už nepustili.

Tréner Bardejova Jozef Matej ml. pre portál ahojbardejov.sk prezradil: „Do Žiliny sme cestovali v oklieštenej zostave. Hralo sa v daždi, prvý polčas sme zahrali dobre. V druhom sme predviedli bojovný výkon, súpera sme nepustili do vyloženej šance.“

ŠKF VIX Žilina – Partizán Bardejov 2:3 (2:3)

Góly: 18. a 36. Sluková – 19. Kyjovská, 25. Mikolajová, 33. Bochinová

Bardejovčanky nastúpili v tejto zostave: Chládeková – Vagaská, Gmitterová, Polláková, Maliňaková, Iľková, Šurnovská, Semhricová, Kyjovská, Bochinová, Mikolajová

10 logo FK REaMOS Kysucký Lieskovec  (odstúpené) 0 0 0 0 0 : 0 0 0

Po zápase žien vybehli na ihrisko juniorky a zápas to bol takisto šesťbodový. Roháčová otvorila skóre už v siedmej minúte, no v ďalších minútach góly neprichádzali. Polčas sa skončil 0:1. Ten druhý bol už na góly bohatý. Hneď v prvej minúte druhého dejstva skóre zvýšila Vaľušová, o štyri minúty na 0:3 zvyšovala Roháčová, o ďalších päť minút druhý gól pridala Vaľušová a o ďalšie štyri minúty na 0:5 zavŕšila hetrik.

V sedemdesiatej minúte domáce už len kozmeticky upravili výsledok. Bardejovčanky svoje súperky jasne porazili a v tabuľke im patrí druhé miesto.

ŠKF VIX Žilina – Partizán Bardejov 1:5 (0:1)

Góly: 70. Kubašková – 7. a 50. Roháčová, 46., 55. a 59. Vaľušová

Bardejovčanky nastúpili v tejto zostave: Gyomraiová – Mačugová, Kubová, Cingeľová, Vaľušová, Valancová, Sokolová, Vataščáková (55. Harčarufková), Tejová, Mochnacká, Roháčová (59. Belišová)