Bardejovčania jasne porazili Topoľčany, rozhodli už v prvej tretine

3x
23. Október 2015

Topoľčany inkasovali 5 gólov, nedali ani jeden

Bardejov neinkasoval ani raz. Ilustračné foto

Dnes (piatok, 23. októbra 2015) pokračovala prvá hokejová liga ďalšími zápasmi. Bardejovčania v štrnástom kole privítali Topoľčany a v zápase boli favoritmi.  V uplynulom kole hráči HC 46 prehrali v Detve tesne 3:4, Topoľčany rovnakým výsledkom prehrali doma so Senicou. Bardejovčania sa ešte stále trápia s maródkou, v Detve nastúpili len s 15 hráčmi.

V domácej bráne dostal pred Andreaninom prednosť Sabol a hneď na začiatku musel byť v pohotovosti.  No od úvodu diktovali tempo hry domáci, ktorí sa postupne dostávali do tempa i do šancí. V 6. minúte mal príležitosť Loydl, no mieril nepresne. V ôsmej minúte sa skóre otváralo prvýkrát. Vaško pekne prešiel stredom, pred gólmanom hostí prihrával Mikolášekovi a ten sa nemýlil – 1:0.

V jedenástej minúte Mikolášek využil pošmyknutie hosťujúceho hráča a v samostatnom nájazde problémy nemal, puk zasunul popod betóny hosťujúceho brankára – 2:0.

O minútu a pol sa skóre menilo tretí raz. Baláž na modrej prihrával Takáčovi, ten ešte prihrávku adresoval Linetovi a ten krásnou strelou poslal puk pod hornú tyč – 3:0.

Domáci hokejisti boli pri chuti a dostávali sa do ďalších príležitosti. Jednu využili v šestnástej minúte Linet našiel Vaška a ten prekonal padajúceho Halu, ktorý sa do brány postavil po treťom góle Bardejova – 4:0. Takýmto výsledkom sa skončila úvodná tretina.

Na začiatku druhej dvadsaťminútovky si šance vypracovali oba kolektívy. I keď viac z hry mali domáci, ďalší gól neprichádzal. Hostia sa do vyloženejšej šance dostávali iba sporadicky.

Piaty gól strelil opäť Bardejov. Prebiehala 44. minúta, Česelka nahodil puk za bránu, ktorý sa odrazil, Vaško si ho sklepol a poslal pomedzi betóny Halu – 5:0. V ďalších troch minútach mohli zvýšiť Balaž i dvakrát Linet, no neuspeli.  V ďalších minútach diváci už gól nevideli. Bardejov jasne porazil Topoľčany, v tabuľke je naďalej druhý.

HC 46 Bardejov – HC Topoľčany 5:0 (4:0, 0:0, 1:0)

Góly a asistencie: 8. Mikolášek (Vaško), 11. Mikolášek, 13. Loydl (Takáč, Baláž), 16. Vaško (Linet, Česelka), 44. Vaško (Česelka, Mikolášek)

Bardejovčania nastúpili v tejto zostave: Sabol (Andreanin) – Loydl, Takáč, Valjent, Všetečka, Polaček, Česelka – Gmitter, Šimčák, Baláž – Markuš, Cútt, Solomončak – Vaško, Linet, Mikolášek – Borecký

(19:40, red)