Platforma myBardejov predstavila poslancov, podporí Olejára

2915x
23. Jún 2022
Občianska platforma myBardejov predstavila kandidátov na poslancov
Vo voľbách podporia Miloslava Olejára 
 
Občianska platforma myBardejov zostavila program pre mesto pred komunálnymi voľbami v roku 2018 a postavila 12 kandidátov na poslancov a na primátora. Po voľbách, spolu s ostatnými zvolenými poslancami, vytvorila päť členný poslanecký klub v 25 člennom zastupiteľskom zbore.
 
Zásadou myBardejov bola odbornosť, pracovitosť a čestnosť ľudí, ktorých nominovala a tento cieľ sa podarilo za posledné 4 roky naplniť.
 
Naši nominanti pôsobili aj ako neposlanci v komisiách pri mestskom zastupiteľstve, radách škôl a v dozorných radách mestom založených podnikov, kde otvárali také otázky a témy, na ktoré staršie vedenie nebolo zvyknuté.
 
Pôsobili sme ako konštruktívna opozícia aj v zastupiteľstve. Neboli sme súčasťou mestskej rady a pri kontroverzných hlasovaniach, ako boli odmeny či platy sme boli vždy konzistentní tak pri vystúpeniach, ako aj pri konečných hlasovaniach.
 
 
Zároveň sme ale pôsobili konštruktívne, podieľali sme sa na tvorbe rozpočtov mesta a predkladali sme také návrhy, ktoré boli najmä odborné a v prospech verejného záujmu.
 
Do komunálnych volieb v roku 2022 za občiansku platformu myBardejov budú kandidovať za poslancov ľudia, ktorí tiež spĺňajú zmienené kritériá – čestnosť, pracovitosť a odbornosť. Predstavení boli kandidáti na poslancov Róbert Geci, Mikuláš Prokop, Ľubomír Augustinský, Milan Ján Pilip, Vladislav Novák, Alexander Starinský a Jakub Boruv. Zoznam kandidátov sa môže ešte rozšíriť.
 
Občianska platforma myBardejov nepostaví svojho kandidáta na primátora a vyslovila podporu Miloslavovi Olejárovi, s ktorým má zámer zostaviť spoločnú kandidátku 25 kandidátov na poslancov, zloženú z nominantov ďalších subjektov a nezávislých kandidátov, ktorí rovnako podporujú jeho kandidatúru na primátora mesta.
 
Miloslav Olejár poďakoval za podporu a odprezentoval základné ciele, ktoré chce ako primátor dosiahnuť s cieľom návratu ľudí, ktorí opustili mesto v predchádzajúcich rokoch, a pre udržanie ostatných doma, a to najmä za oblasť zamestnanosti, bývania či vzdelávania.
 
V najbližších týždňoch bude predstavený aj oficiálny spoločný program pre mesto, na ktorého tvorbe sa podieľajú svojou odbornosťou aj členovia občianskej platformy myBardejov. Videoreportáž nájdete na našom youtube kanáli už čoskoro.
(20:25, Milan Ján PILIP, myBardejov)
Diskusia
Pridať komentár