Bardejovčanky v hlavnom meste vyhrali a postúpili už do semifinále Slovenského pohára

4x
29. Október 2015

Bardejovské futbalistky postúpili medzi štyri najlepšie celky

ahojbardejov.sk BA - BJ futbal (16).JPG

V hlavnom meste si vybojovali postup

V stredu 28.10.2015 vycestovali prvoligové futbalistky Partizána Bardejov do Bratislavy, kde odohrali dohrávaný zápas štvrťfinále Slovenského pohára. Súperom bol druholigový celok NMŠK 1992.

Bardejovčanky zápas zobrali s plnou vážnosťou a do hlavného mesta vycestovali už deň vopred. Na zápas sa plne koncentrovali a nič iné ako postup si nepripúšťali. Domáce však ľahkým súperom neboli, čo sa aj očakávalo.

Už od začiatku stretnutia sa hral vyrovnaný zápas a do šancí sa dostávali oba celky. Viac z hry však mali hostky, no nedarili sa im kombinácie a tak končili väčšinou pred obranou Bratislavčaniek.  Domáce futbalistky boli v obrane pozorné, no vedeli aj zaútočiť. Obranu Bardejova dobre dirigovala brankárka Chládeková. Prvý polčas gól nepriniesol.

Do druhého dejstva poslal tréner Jozef Matej ml. Roháčovú, ktorá vystriedala Cingeľovú. Bardejovčanky začali lepšie kombinovať a menej chýb sa dopúšťali aj pri rozohrávke. V 65. minúte Partizánky zaútočili po pravej strane a v menšej skrumáži poslala loptu do siete šikovná Roháčová, no hneď nato kvôli zdravotným problémom musela byť vystriedaná.

Bardejovčanky si po góle vydýchli a súpera viackrát zatlačili. Bratislavčankám postupne začali dochádzať sily, čo momentálne tretí celok v prvej lige vedel potrestať a aj potrestal. V 75. minúte na 0:2 zvyšovala Bochinová a rozhodla o postupe do semifinále. Záverečné minúty už boli v réžii Bardejova, v samom závere ešte mohli hostky pridať tretí gól, no rozhodca odpískal ofsajd a tak futbalistka v modrom drese nemohla postupovať na domácu gólmanku sama.

Partizánky zvíťazili 2:0 a postúpili už do semifinále, kde môžu naraziť na Slovan Bratislavu, Nové Zámky alebo na Žilinu. Práve tretí súper by bol najprijateľnejší.

Prvoligové ženy a juniorky sa najbližšie predstavia doma už túto sobotu (31.10), kde v boji o ligové čelo privítajú Slovan Bratislavu.

NMŠK 1922 Bratislava – Partizán Bardejov 0:2 (0:0)

Góly: 66. Roháčová, 75. Bochinová

Bardejovčanky nastúpili v tejto zostave: Chládeková – Polláková (82. Vajdová), Vagaská, Cingeľová (46. Roháčová – 67. Gmitterová), Šurnovská (86. Valancová), Semhricová, Rosoľanková, Kyjovská, Bochinová, Galarovičová, Mikolajová

(18:35, red)