Na futbalovom štadióne začali s ukladaním nového umelého trávnika

1701x
25. Júl 2022
Práce napriek miernemu zdržaniu pokračujú
Časť nového trávnika je už na svojom mieste 
 
Futbalový klub Partizán Bardejov sa pred rokom zapojil do projektu Slovenského futbalového zväzu a Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu a po úspešnom schválení projektu začal s rekonštrukciou umelého trávnika.
 
V týchto dňoch už prebieha uloženie nového umelého trávnika.
 
POZRITE SI BOHATÚ FOTOGALÉRIU:
 
„Začali sme takú modernizáciu umelej trávy, pretože tá stará bola nevyhovujúca, jednak kvalitatívne, nemali sme ju certifikovanú a ďalej ani ihrisko nespĺňalo tieto nové štandardné rozmery, takže sme sa uchádzali o výzvu z grantu na podporu športu. Tam sme boli úspešní v projekte a získali sme príspevok vo výške 127 000 eur.
 
Ďalší príspevok sme získali od Slovenského futbalového zväzu, ktorý bol z programu UEFA HatTrick presne na výmenu umelej trávy. Tam sme mali 100 000 eur a 15 000 je naše financovanie ako klubu,“ uviedol Stanislav Soroka, prezident Partizána Bardejov BŠK.
 
 
Certifikované ihrisko bude po novom dlhšie a širšie, s rozmermi 105 na 68 metrov a chýbať nebudú ani výbehové plochy. Splnené tak budú všetky požiadavky na organizovanie majstrovských zápasov.
 
V pláne je aj využitie doterajšieho trávnika, ktorý má už dvanásť rokov. Nová umelá tráva bude slúžiť nielen futbalistom a futbalistkám.
 
„Všetkým základným školám tu na území Bardejova, stredným školám a taktiež aj našim seniorom, pretože športové hry robia seniori u nás na umelej tráve, takže tu bude slúžiť širokej verejnosti, ale vždycky po dohode v jednotlivých časových intervaloch, lebo viete, že máme tréningy poobede, takže vždycky, keď sa tam nájde priestor, tak my nemáme problém, aby to slúžilo širokej verejnosti,“ informoval Soroka.
(14:33, red)
Diskusia
Pridať komentár