Hokejbalisti si cez víkend napravili chuť

3x
09. November 2015

Hokejbalisti Bardejova spoločne zapózovali

Po nevydarenom minulom týždni, kedy domáci „knighti“ prehrali oba zápasy, si túto nedeľu napravili chuť a svojho tabuľkového suseda zdolali vysoko 9:0.

10. kolo – 31. október
HBK Podhorany/Kuková - HBC Knights Cactus Bardejov 6:4 (3:0, 1:4, 2:0)
Góly: M.Eliáš 4, Čengeri, Hanko - Grohoľ 2, Spišák, Dolhý
Brankári: Kočiš - R. Makara
Vylúčenia: 2:4
Využitá presilová hra: 1:0
Gól v oslabení: 0:1

Bardejovčania nastúpili do tohto stretnutia ako favorit, ale výkon na ihrisku ukázal úplne iný obraz. V prvej tretine „knighti“ nedokázali streliť gól a aj keď väčšinu času mali loptičku na hokejkách, súper ukázal lekciu z efektivity a brankár podával skvelé výkony. Tri rýchle brejky sa skončili gólom. Prestávka po prvej tretine napomohla reštartovať tím, ale skóre 3:0 v neprospech „knghtov“ stále rezonoval v hlavách hráčov, čo sa prejavilo aj v druhej tretine, ktorú síce Bardejovčania zvládli a vyhrali 4:1, ale na každý jeden gól sa museli poriadne nadrieť.

Do tretej tretiny sa štartovalo za vyrovnaného stavu 4:4, ale Bardejovčania už nemali dostatok fyzických a najmä psychických síl dotiahnuť obrat do konca. Opäť skvelý brankár súpera v tretej tretine neinkasoval a v závere tretiny prišli zbytočné vylúčenia, ktoré pramenili z frustrácie hráčov, čo súper potrestal a dotiahol zápas do víťazného konca.

Predohrávka 16. kola – 1. november
HBC Knights Cactus Bardejov - HBC Paluto Luky Sport 5:8 (2:0, 1:2, 2:6)
Góly: Grohoľ 2, Dolhý 2, Niščák - Staš 3, Štefan 2, Džupina, Mitra, M. Hric
Vylúčenia: 3:3
Gól v oslabení: 1:0

Bardejov v tomto zápase nastúpil v oklieštenej zostave, no napriek tomu dokázal potrápiť favorita, aj keď to výsledok nenaznačuje. Paluto plné extraligových hráčov pochopiteľne diktovalo tempo hry. V koncovke sa im príliš nedarilo a „knighti“ poctivo bránili. Toto bohužiaľ pre Bardejovčanov platilo iba prvé dve tretiny, s výnimkou začiatku druhej tretiny, kde „knighti“ zaspali a behom minúty a pol prišli o vedenie 2:0. Do konca druhej prestávky ešte stihli nakloniť misky váh na svoju stranu a gólom sa dostali opäť do vedenia.

V tretej tretine sa opäť Paluto dotiahlo a „knighti“ zvyšovali na 4:3, lenže v polovici tretiny prišiel zlom. Bardejovčania nechali trochu viac priestoru, a tento priestor dokonale využili hráči Paluta na predvedenie svojho majstrovstva. Najprv vsietili vyrovnávajúci gól na 4:4 a Bardejovčania sa nalomili. Tak pridali ešte štyri góly v krátkom časovom slede a obrat bol dokonaný. Bodku za stretnutím dal Bardejov keď korigoval stav na finálnych 5:8.

11. kolo – 8. november
HBC Stemarc - HBC Knights Cactus Bardejov 0:9 (0:1, 0:2, 0:6)
Góly: Luč 2, Grohoľ 2, M. Makara 2, Lukaček, Spišák, Ondeček
Vylúčenia: 2:1 naviac Hažlinský (BJ) 10 min.OT
Vyžitá presilová hra: 0:1

Zostava: Zajac - Rusnák, Sloboda, Niščák, Hažlinský, Baláž, Kšonžek - Ondeček, Spišák, Grohoľ - Makara, Bačo, Lukaček - Dolhý, Luč, Hnát

Súboj tabuľkových susedov alebo tzv. šesťbodový zápas. „Knighti“ po predchádzajúcom nevydarenom víkende potrebovali bodovať. Začiatok zápasu sa niesol v opatrnom duchu. Oba celky vedeli o čo ide v tomto zápase a chceli sa vyvarovať zbytočným chybám. Bardejov v prvej tretine toho príliš neukázal smerom dopredu, ale v obrane bol zodpovedný. Skvelá obrana spolu s brankárom O. Zajacom bola strojcom úspechu. Prvú a druhú tretinu režírovali domáci „knighti“. Stemarc aj napriek inkasovaným gólom hral taktiež zo zabezpečenej obrany a na rýchle kontry, ktoré im však nevychádzali.

Zlom nastal pri spornom treťom góle v závere druhej tretiny, čo značne rozhodilo hráčov Stemarcu. Bardejov využil rozptýlenosť súpera a svoj výkon vyšperkoval v tretej tretine, ktorú vyhral 6:0. Domáci „knighti“ tento dôležitý duel zvládli na výbornú, napravili si chuť, rozstrieľali súpera a brankár O. Zajac si aj za pomoci konštrukcie bránky pripísal prvé čisté konto v tejto sezóne.

(18:30, red)