Od zajtra dôjde v Košiciach k ďalšej úprave trás MHD

1332x
16. August 2022
Od zajtra dôjde v Košiciach k ďalšej úprave trás MHD
 Ilustračný záber
 
Od stredy 17. augusta do stredy 31. augusta sa na električkovom priecestí Galaktická a v obratisku Važecká budú realizovať stavebné úpravy. V dôsledku týchto prác bude ovplyvnená električková doprava na šiestich linkách.
 
DPMK informuje cestujúcu verejnosť, že počas doby trvania výluky budú premávať električkové linky 1, 3, 4, 7, 9 a R2 na upravených trasách. V úseku Važecká – VSS, križovatka bude každých 10 minút premávať náhradná električková linka X, ktorú v špičkách pracovných dní doplní aj náhradná autobusová linka X; spolu tak vytvoria 5-minútový interval.
 
 
Električková doprava:
 
Električková linka č. 1 bude premávať na upravenej trase Havlíčkova – Ryba – Socha Jána Pavla II., a späť.
Električková linka č. 3 bude premávať na upravenej trase Staničné námestie – Ryba – Socha Jána Pavla II., a späť.
 
Električková linka č. 4 bude premávať na skrátenej trase Botanická záhrada – Námestie osloboditeľov – Ryba.
Električková linka č. 7 bude premávať na skrátenej trase Ryba – Námestie osloboditeľov – Botanická záhrada.
 
Električková linka č. 9 bude v čase výluky premávať na upravenej trase Námestie Maratónu mieru – Trieda SNP – Socha Jána Pavla II., a späť.
Električková linka č. R2 bude premávať ako linka R8. Náhradná električková linka X má konečnú zastávku VSS, križovatka pod mostom VSS. Linka zastaví na dočasnom nástupišti – dočasná zastávka na koľaji v smere zo sídliska Nad jazerom.
 
 
Autobusová doprava:
 
Náhradná autobusová linka X premáva v úseku VSS, križovatka – Levočská – Dneperská – Ladožská – Rovníková – Važecká a späť. Linka zastavuje prednostne na električkových zastávkach v smere na VSS, križovatku a v opačnom smere na dočasných zastávkach na vnútrosídliskovej komunikácii.
 
Pod mostom VSS je výstupnou zastávkou stanovište linky 12 smer Podhradová, nástupnou zastávkou je stanovište linky 54 smer Ťahanovce.
(11:50, DPMK)  
Diskusia
Pridať komentár