V okolí Prešovskej univerzity nastane zmena v organizácii dopravy

1064x
25. August 2022
Vzniknú jednosmerky a nové parkovacie miesta
Nové parkovacie miesta
 
Mesto Prešov v spolupráci s Prešovskou univerzitou zavedie poriadok v statickej doprave v okolí Torysy, v úseku od univerzity až po Požiarnickú ulicu. Na troch uliciach pribudne nové dopravné značenie a vodiči budú môcť legálne parkovať aj na miestach, kde doteraz parkovali v rozpore s legislatívou.
 
V okolí Prešovskej univerzity a na uliciach Sedliackeho povstania a Medzinárodného dňa žien pribudne v krátkom čase nové zvislé a vodorovné dopravné značenie. V uličkách medzi hlavnou cestou na Ulici 17. novembra a riekou Torysa vládne dopravný chaos. Vodiči pravidelne parkujú mimo vyznačených miest a odstavené autá neraz blokujú plynulý prejazd ostatných vozidiel. Po novom v celom úseku, od areálu univerzity až po Požiarnickú ulicu, vzniknú jednosmerky. Cieľom pripravovanej zmeny je usporiadanie (usmernenie) statickej dopravy a predchádzanie kolíznym situáciám a dopravným priestupkom, ktorých sa vodiči opakovane dopúšťali.
 
Na Ulici Sedliackeho povstania a na Ulici Medzinárodného dňa žien bude vyznačených približne 35 parkovacích miest. Náklady mesta Prešov na osadenie zvislého dopravného značenia a vyznačenie vodorovného dopravného značenia na týchto uliciach predstavujú približne 1250 eur.
 
Dopravné značenie v okolí univerzity bude realizované v réžii Prešovskej univerzity bez finančnej účasti mesta Prešov.
 
Uvedené zmeny v organizácii dopravy sa nedotknú ulice Požiarnická ani hlavnej dopravnej tepny na Ulici 17. novembra.
(11:27, presov.sk)
Diskusia
Pridať komentár