Policajti udreli na kupliarov

3837x
14. September 2022
Dievčatá zotročovali bez nároku na mzdu 
 
Polícia na kupliarov udrela, týranie dievčat skončilo
 
Polícia zadržala mužov, ktorí nútili mladé ženy k prostitúcii. Za "prácu" im nedávali nič, zisk premrhali na alkohol a cigarety.
 
Východniarky boli sexuálne vykorisťované
 
Príslušníci Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii objasnili prípad obchodovania s ľuďmi spáchaný formou sexuálneho vykorisťovania na dvoch ženách pochádzajúcich z východného Slovenska.
 
Podľa zistení polície mali 20-ročný Karol K. a 23-ročný Vladimír K. zlákať v januári 2022 na spoločné bývanie do rómskej osady v meste Trebišov dve ženy vo veku 18 a 20 rokov. Až do augusta 2022 ich mali denne nútiť pod hrozbou násilia aj násilím k poskytovaniu sexuálnych služieb.
 
 
Dievčatá z otroctva nemali nič, peniaze končili v alkohole 
 
Všetky peniaze museli dievčatá odovzdať
 
Za jedného klienta mali inkasovať sumu od 15 do 30 eur a všetky takto utŕžené peniaze museli odovzdávať. Páchatelia ich potom míňali na nákup alkoholu a cigariet. Ženy sa viackrát pokúsili o útek, vždy ich však našli, zbili a opäť nútili k prostitúcii.
 
Vyšetrovateľ Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii ÚHCP P PZ oboch mužov obvinil zo zločinu obchodovania s ľuďmi. Po dokázaní viny im hrozí trest odňatia slobody na štyri až 10 rokov. Vyšetrovateľ zároveň podal návrh na ich väzobné stíhanie.
(16:00, PZ KE)
 
Diskusia
Pridať komentár