1783x
20. September 2022
Bardejovčania trónia na čele súťaže

Bardejov už v prvom polčase zaznamenal 10 gólov

BFC 2018 Bardejov si v siedmej lige hravo poradil s celkom TJ Dúbrava Kobyly, ktorému vzal všetky body po výsledku 11:0 (10:0).

Stretli sa tímy z opačných koncov tabuľky

V Bardejovskej Novej Vsi (tunajší štadión je domácim stánkom BFC) sa hral zápas dvoch mužstiev z opačných koncov tabuľky. BFC súťaž vedie. Mužstvo trénera Žofaja hralo sedem zápasov a prehralo len raz. Dosiahlo pozoruhodné skóre 33:12 (čo je v priemere na zápas 2,75:0.92). Šesť víťazstiev znamenalo 18 bodov. TJ Dúbrava bola posledná s bilanciou  6   0   0   6   5:30,  a tak na konte nemala ani bod. Najlepšími strelcami domácich sú Kuhajdík a Jurko. Obaja boli úspešní sedemkrát. Najlepším strelcom hostí bol Peter Zlacký. Ten dal  tri góly.

V druhom polčase domáci zvoľnili tempo a pribudol už iba jeden gól

Spomenúť je nutné aj výborne pripravený štadión v Bardejovskej Novej Vsi s trávnikom, kvalitou spĺňajúcim tie najvyššie kritériá. Zápas prebiehal podľa očakávania. Domáci otvorili skóre už v piatej minúte a postupne  pridávali gól za gólom. V prvej časti hry sa hralo väčšinou na strane hostí. Pri chuti bol najmä Kuhajdík. Projektily z jeho kopačiek vymetali rohy Regeciho brány. Za jeho chrbát dostal kanonier BFC loptu štyrikrát. Pridali sa k nemu takisto Gerčák s Kundrom, Kaščák a Hopko a polčas sa skončil pozoruhodným skóre 10:0.

Bardejov tróni na čele tabuľky siedmej ligy

Do druhej polovice zápasu  domáci prestriedali a tempo hry upadlo. K lopte sa častejšie dostávali i hráči TJ,  ale Šveca v bráne BFC vážnejšie neohrozili. V druhom polčase padol len jeden gól. Jeho autorom bol Sosňák.

BFC 2018 Bardejov – TJ Dúbrava Kobyly 11:0 (10:0)

Góly: Kuhajdík 4 (1 z PK), Gerčák 2, Kundra 2, Hopko,  Sosňák, Kaščák, ŽK: Chovanec (TJ), rozhodovali Vencurik, Leškanič, 50 divákov
BFC: Švec – Didik (46. Jašek), Škvarľa, Gerčák, Valkučák (45. J. Pillár), Kaščák, Kuhajdík (57. Mauer) , Hopko, Sosňák, Šott (57. M. Pillár), Kundra (45. Čekan)
TJ: Regeci – Novák, Chovanec (64. Terpitko), Hudák, Štefančin, Geci, Sirota, Závodský, Michalčin (42. Hariň), Pavlišák, Zlacký
 (13:50, P. Cingel)