Slovo, ktoré platí

4494x
24. September 2022
Slovo, ktoré platí
Stano Soroka, kandidát na primátora 
 
Kandidát na primátora Stanislav Soroka ohlásil svoju kandidatúru s jasným posolstvom: „SLOVO, KTORÉ PLATÍ”. Bardejov si predstavuje ako mesto, ktoré slúži všetkým, nie ako súkromný podnik. Od toho sa odvíja aj päť priorít jeho programu.
 
Prezident futbalového klubu Partizán Bardejov a mestský poslanec, 45 ročný Mgr. Stanislav Soroka, MBA na tlačovom brífingu oficiálne predstavil Bardejovčanom a novinárom svoj zámer kandidovať na post primátora mesta, ako aj priority volebného programu.
 
Podľa jeho slov je Bardejov krásnym, no spiacim mestom, ktoré dlhodobo nereflektuje na reálne požiadavky a potreby svojich obyvateľov.
 
Pripomenul aj sľuby, ktoré Bardejovčania dostali v predchádzajúcich voľbách, najmä aquapark, parkoviská, riešenie dopravných kolapsov a chýbajúce byty.
 
„Žiť v krásnom historickom Bardejove nie je iba privilégium. Je to povinnosť rozvíjať, čo sme dostali. Povinnosť zatraktívňovať pre cudzích a modernizovať pre domácich. Túto povinnosť si ctím a dnes, po štyroch rokoch aktívneho poslaneckého mandátu už nevnímam iba problémy, ale aj ich pozadie. Vždy sa starám o to, čo mi je zverené a ľudia, ktorí ma poznajú vedia, že moje slovo platí. Je to preto, lebo som sa nikdy nespoliehal na to, že veci za mňa urobia iní. Kandidujem preto, lebo chcem zmenu k potrebnému. K lepšiemu a modernejšiemu. Objektivita a gazdovský rozum sú u mňa na prvom mieste. Potrebujeme nastaviť priority podľa toho, čo tomuto mestu chýba, aby z neho ľudia neodchádzali žiť inam.“
 
 
V Bardejove je podľa neho potrebné zamerať sa v najbližšom období nielen na zvládnutie energetickej krízy, ale aj nastaviť priority na výstavbu dostupného nájomného bývania, vybudovanie kultúrneho domu, v ktorom by návštevníci mesta našli zázemie v podobe kina, divadelnej scény, spoločenských a kongresových priestorov, kreatívneho centra, mestskej galérie, aj sídla významných organizácií.
 
Tretím investičným zámerom je zatraktívnenie letného kúpaliska s modernými atrakciami, štvrtým je senior centrum, ktoré by okrem denného stacionára a zariadenia pre seniorov ponúkalo klientom k dispozícii aj knižnice, spoločenskú sálu, dielne, telocvične, wellness centrum aj odborné poradenstvá.
 
V programe sa zameral aj na piatu prioritu, ktorou je športové centrum, miesto, kde by Bardejovčania aj návštevníci mali nájsť zázemie v podobe bežeckej dráhy, ihrísk pre bedminton, squash, pozemný hokej, florbal, volejbal, lezecké steny a streetworkout, sauny s bazénom, tenisové kurty a ďalšie vybavenie. Okrem investičných pilierov sa chce zamerať aj na jednotlivé časti mesta, ktoré trápi nedostatok parkovacích plôch, alebo kolabujúca doprava.
 
Stanislav Soroka v súčasnosti aktívne pôsobí aj ako externý poradca štátneho tajomníka Ministerstva dopravy a výstavby SR, Jaroslava Kmeťa. Vo voľbách kandiduje s podporou politického hnutia Sme rodina, ktorá je mu hodnotovo a programovo najbližšia. Aktívne podporuje nielen futbal v meste, ale aj mnohých individuálnych športovcov. Po zorganizovaní stého výročia mestského futbalového klubu vybudoval nové špičkové ihrisko s umelým trávnikom, ktoré ponúkol na tréningy a športové aktivity širokej verejnosti. 
(18:11, TS) 
Diskusia
Pridať komentár