Partizáni doma zaváhali s Košicami

1236x
01. Október 2022
Diváci gól nevideli
 Bardejovčania sa snažili, avšak skórovať sa im nepodarilo
 
Partizáni mali za sebou úspešnú sériu ôsmich zápasov bez prehry a s 18 bodmi boli na druhom mieste tabuľky. Na vedúce Lipany strácali bod. Ich súper bol deviaty. Najlepšími strelcami domácich boli s troma gólmi Somov a Da Silva. Voleský zo Slávie bol tiež úspešný tri krát.
 
Členom kádra TU je aj odchovanec Partizána Ľubomír Pangrác a v jeho drese nastupujú aj Radovan Človečko a Lubomír Korijkov. Obaja v Bardejove hrávali.
 
Partizáni sa so sobotnejším súperom stretli v generálke na treťoligovú súťaž (30.7.2022). Vtedy, po dobrom výkone, porazili Sláviu TU KE 3:1 (2:1) keď sa strelecky presadili Borok, Kmec a Bombik (PK). Za súpera strelil gól exbardejovčan Človečko.
 
Domáci v roli favorita 
 
Toto i postavenie v tabuľke stavalo domácich do role favorita. Od začiatku súťaže ukazovali kvalitu a tak sa do Bardejova po body zvyčajne nechodí. Doteraz hrali futbalisti z Horného Šariša v lige 8x, z toho 3 doma (2 víťazstvá, 1 remíza) a 5 vonku (3 víťazstvá, 2 remízy).
 
 
Partizánov (okrem aktuálneho) čaká na jeseň ešte 6 zápasov. Doma Svidník, Lipany, Rimavská Sobota, vonku Giraltovce, Oravské Veselé a Lučenec. Ak sa nestane nič mimoriadne o jesennom víťazovi 3. ligy východ by sa malo rozhodnúť 29.10. v Bardejove, kde domáci Partizán privíta Lipany.
 
Napriek rozdielnemu postaveniu v tabuľke hostia neboli horším mužstvom. Naopak Partizánom zápas totálne nevyšiel. Tréner Kica musel v zostave improvizovať a na ihrisku to bolo vidieť. Stred poľa chýbal a súhra smerom dopredu viazla. Hostia vyslali do priestoru brány domácich niekoľko striel. Našťastie boli z radu propagačných a skúseného Čikoš-Pavlička ohroziť nemohli. V prvej časti hry mali hráči TU loptu viac na kopačkách a prvú príležitosť si vypracovali už v 13. minúte. Ich zakončenie skončilo na žrdi domácej brány, následne šancu zmaril bardejovský gólman. O dve minúty neskôr mohli skórovať domáci. Pyda sa rútil sám na Pangráca, ten si s jeho nájazdom poradil. Aj v 31. minúte mohli ísť domáci do vedenia. Kmec našiel pred bránou Pydu, ale aj tentoraz bol Pangrác na svojom mieste. Už o chvíľočku dobre vystrelil Borok. Lopta tesne míňala bránu Slávie.
 
Gól padol, avšak neplatil 
 
Druhý polčas začali lepšie hráči Partizána. Stolárik poslal pred bránu pekný center. Nikto z jeho spoluhráčov však loptu nedokázal dopraviť za chrbát košického brankára. Gól padol v 54. minúte. Našťastie pre domácich ho Ihring, pre ofsajd, neuznal. Do druhého polčasu prišiel na ihrisko Človečko a pred bránou Partizána začalo byť husto. V 65. minúte sa dostal až pred Čikoš-Pavlička, mieril však nad. V závere sa ešte Bardejovčania pokúšali s výsledkom niečo urobiť. Pyda však nezvládol finálku a s Borokovou strelou z priameho kopu si Pangrác poradil.
 
Slávia TU si pripísala na pôde favorizovaného Partizána nečakaný bod. Hráči z Mestského štadióna tentoraz niečo vyše 400 divákov, po najslabšom výkone jesene, sklamali. Aj takéto zápasy však bývajú. Najmä keď mužstvu zloženému z mladíkov chýbajú skúsenosti.
 
Partizán Bardejov BŠK - Slávia TU Košice 0:0
Rozhodovali Ihring, Maslen, Šága,
ŽK: Borok (BJ), 429 divákov
Partizán: Čikoš-Pavličko – Elexa, Kmec (81. Bank), Pyda, Da Silva, N. Lukáč (69. Venediktov), Šott (81. Tvardzik), Borok, Somov, M. Lukáč (69. Hanuščák), Stolárik
(18:40, P. Cingel)
Jano
06.10.2022 08:55
zapas
Bol som tam fandiť a fakt to bola hrozná okopávaná. Pôvodne sa mi ale nechcelo, ale prišla mi od https://www.topmuzika.sk/ vuvuzela, tak sme ju chceli otestovať v kotli. No, ani sme na to nemali veľa príležitostí, pretože to, čo nám kucou predviedli, tak to bolo fakt jedno veľký zlý. Nabudúce radšej budem doma a pozriem sa na niečo v televízii alebo okope záhradku.
Pridať komentár