Hokejisti Bardejova začali ligu prehrou na Orave

1185x
04. Október 2022
Hostia si neudržali trojgólový náskok
Prvé kolo Bardejovčanom nevyšlo

V 1. kole tretej najvyššej hokejovej súťaže v skupine Východ vyhral Dolný Kubín nad Bardejovom 7:5, napriek tomu, že hostia z Bardejova vyhrávali o tri góly 1:4.

Vydarená prvá tretina

Vstup do zápasu sa Šarišanom vydaril. Ešte neskončila desiata minúta a po góloch Brejku a Kokšarova to bolo 0:2. Domáci pri presilovke znížili. Po potyčke Bukna a Tkáča dostali tresty 5+20 za hrubosť. Ale nedal sa Lúč, ten 11 sekúnd pred sirénou upravil na 1:3. Dobré naladení hostia po prestávke dokonca zvýšili gólom Česelku na 1:4. Hostia odpovedali po dvoch presných strelách na 3:4.

Záver druhej a začiatok tretej tretiny, zdá sa, bol kľúčovým. Lupták vyrovnával a druhým gólom po sebe dostal domácich do vedenia 5:4. Keď v 44. min. Hajduk vyrovnal, na oboch stranách dochádzali nielen sily, ale aj disciplína. V 45. min. v priebehu 14 sekúnd domáci dali dva rozhodujúce góly na 7:5.

Škoda, že Bardejov nevyužil presilovky na kontaktný gól. No iskrilo sa v osobných súbojoch, rozhodcovia vylučovali na oboch stranách.

Dolný Kubín - HK Bardejov 7:5 (1:3, 3:1, 3:1)
Góly: 7.19 Brejka 0:1, 9.20 Kokšarov 0:2, 14.11 Jonák 1:2, 19.49 Lúč 1:3, 25.03 Česelka 1:4, 28.12 Šugár 2:4, 29.53 Hanes 3:4, 39.30 Lupták 3:4, 41.44 Lupták 5:4, 44.48 Hajduk 5:5, 45.21 Hricko 6:5, 45.35 Jonák 7:5.
Strely na bránu 30-33, presilovky 2/10 - 0/4, oslabenia 0/0.
Rozhodovali Čahoj, Krcho, Ševčík, 249 divákov.
HK Bardejov: Smik, Krochta - Palko, Osuský, Leskovjanský, Laškody Nespala - Poláček, Kokšarov, Česelka, Lopáček, Hajduk - Havrila, Soveľ, Mriglot, Lúč, Brejka - Kašperan, Tkáč, Plaskoň.

Ďalšie výsledky: Trebišov - Liptovský Mikuláš B 6:2, Kežmarok - Sabinov 11:5. Gelnica mala voľno.

V 2. kole v sobotu 8.10 o 17:30 hod. privíta Bardejov doma Sabinov.
(10:55, šč)