VIDEO | Víťazka Košického zlatého pokladu je Zamilovaná

4246x
08. November 2022
Víťazka Košického zlatého pokladu je Zamilovaná
 
Slávka Tkáčová je víťazkou aktuálneho 38. ročníka Košického zlatého pokladu, ktorý sa uskutočnil 22. októbra. Jej pesnička Zamilovaná zaujala porotu natoľko, že sa absolútne zhodli a Slávka sa tak zaradila medzi úspešných víťazov akými v minulosti boli Beáta Dubasová, Peter Nagy, Marián Čekovský, No Name, Nocadeň, Iconito, Peter Cmorík či Tomáš Buranovský.
 
„Zamilovaná je moja výpoveď ako každá iná. Ak mám podnet, v momente beriem do rúk gitaru alebo sadám ku klavíru a tvorím. Môže to byť veselá záležitosť, ale i sklamanie. Zamilovaná je o pocitoch, ktoré sa dotýkajú každého z nás. O protichodných pocitoch v láske. Niekedy sme zamilovaní a aj tak sami. Možno som touto skladbou cinkla na city mnohých z nás. Niekedy zložíte pieseň v pyžame a župane, so slzami v oku a ona zarezonuje“.
 
V pondelok 7. novembra predstavila Slávka Tkáčová víťaznú pesničku a klip. Meno Slávky Tkáčovej zďaleka nie je novinkou na hudobnej scéne.
 
Rodáčka z Bardejova, študujúca, tvoriaca a žijúca v Bratislave. Pochádza z veľkej hudobníckej rodiny. Svoju hudobnú kariéru odštartovala víťazstvom v Gospeltalente v roku 2013 a o tri roky vydala debutový album Je čas (2016). Prezentovala sa singlami Stále viac a Ná-ná-ná. Ten druhý je už súčasťou albumu Odznova (2019). Rezonujúcou sa stala aj skladba a klip Anjel strážny, ako jej výpoveď vzťahu so sestrami.
 
 
Slávkina tvorba je všeobecne poznačená úprimnou výpoveďou a vďačnosťou voči všetkému o čom spieva, výraznou vzťahovosťou a upriamením na pozitívne stránky života.
 
Napriek niektorým pomalším skladbám, zo Slávky Tkáčovej stále cítiť dynamiku a energiu, ktorú prezentuje v klipoch a nástojčivosťou v speve. Slávka spolupracovala s výraznými hudobníkmi súčasnej hudobnej scény. Danielom Špinerom, Branislavom Kociovom, Jurajom Rašim či Michalom Šelepom.
 
Slávka Tkáčová sa hudbe venuje odmalička. Prvé piesne zložila už na základnej škole. Je absolventkou Pedagogickej fakulty UK v Bratislave a aj súčasťou Bilingválnej Montessori školy, kde momentálne pôsobí.
 
Mimoriadne zaujímavou aktivitou tejto speváčky je OZ RecyVeci Slovensko, v ktorom sa spolu so sestrami angažujú v recyklácii noseného šatstva – posúvajú ho ďalej a zároveň tým pomáhajú ľuďom, ktorí to potrebujú.
(20:05, TS)
Diskusia
Pridať komentár