VIDEO | Akadémia Gymnázia Leonarda Stöckela sa vrátila do športovej haly

1495x
28. November 2022
Gymnazisti oslávili Deň študentstva slávnostnou akadémiou
 
Pri príležitosti Dňa študentstva sa konala v bardejovskej športovej hale slávnostná akadémia Gymnázia Leonarda Stöckela.
 
„Naša akadémia sa koná každoročne to pri príležitosti medzinárodného Dňa študentstva. Myslím si, že je to pekné gesto. Pripomenúť študentom, ako to začalo, kto to všetko spustil, pozrieť sa trochu od histórie a nakoniec ukázať aj naše talenty,“ povedala Alena Gombošová, riaditeľka Gymnázia Leonarda Stöckela v Bardejove.
 
Na akadémii vystúpili študenti gymnázia od prvého po piaty ročník. (Zdroj: FB GLS) 
 
Režisérkou programu akadémie bola gymnaziálna učiteľka slovenského a nemeckého jazyka Jana Guľová. „Pripadla mi milá povinnosť túto slávnostnú akadémiu zrežírovať. Bolo to trošku iné v tom, že študenti dva roky v týchto aktivitách stáli. Okrem nacvičenia jednotlivých čísel, ich bolo potrebné aj trochu vychovať. Zobrať si noty, vyjsť na javisko, vedieť kde je mikrofón a tak podobne. Najnáročnejšie boli asi nahrávky telies, no nakoniec sa všetko podarilo,“ vysvetlila Jana Guľová.
 
Akadémia sa konala znova v hale po trojročnej covidovej prestávke (Zdroj: FB GLS)
 
Na akadémii okrem dvoch externých hostí break-dancerov vystúpili hlavne študenti gymnázia od prvého až po piaty ročník. „Výnimočné je to, že akadémiu v takomto veľkom rozsahu robíme po troch rokoch covidovej pandémie. Minulý rok sme ju usporiadali v aule u nás na škole,  v oveľa komornejšej atmosfére. No a dojem z tejto akadémie? Pre mňa to bolo celé perfektné,“ pochválila tohtoročnú akadémiu riaditeľka horného gymnázia.
 
Riaditeľka gymnázia Alena Gombošová (prvá zľava), aj režisérka slávnostného programu Jana Guľová (druhá sprava) hodnotili tohtoročnú akadémiu veľmi pozitívne. (Zdroj: FB GLS)   
 
Pri výnimočnom zborovom trojhlase kultovej piesne Pozhasínané, naskakovali divákom na tele zimomriavky. „Mojou srdcovou záležitosťou je spevácky zbor. Trojhlas a kultová pieseň Pozhasínané. V Bratislave v súčasnosti beží aj muzikál s touto piesňou, takže je to aj veľmi aktuálne,“ dodala režisérka akadémie.
(9:30, red.)
Diskusia
Pridať komentár