VIDEO | Slovan uspel v Stropkove

1567x
30. November 2022
Prišiel plný štadión 
 Pozrite si našu videoreportáž
 
Futbalový sviatok zažili Stropkovčania v dohrávke štvrtého kola Slovenského pohára, v ktorom privítali Slovan Bratislavu. Domáci sa na zápas intenzívne pripravovali posledné dva týždne a samotný duel bol vyvrcholením celého kalendárneho roka.
 
Doposiaľ Bratislavčania ešte v Stropkove z troch zápasov nevyhrali ani raz, čo si domáci veľmi dobre uvedomovali.
 
Už hodinu pred zápasom sa tribúny na vynovenom stropkovskom štadióne zapĺňali a tridsať minút pred úvodným výkopom už praskali vo švíkoch.
 
Fanúšikovia Tesly sa na duel tešili a mnohí z nich si zaspomínali na osemdesiate roky, kedy v Stropkove Slovan ani raz nevyhral.
 
Pred samotným zápasom primátor mesta spolu s vedením klubu ocenili bývalých futbalistov, ktorí v minulosti obliekali dres Stropkova.
 
Medzi nimi bol aj Alojz Lehocký, ktorý Slovanu v roku 1985 strelil víťazný gól v poslednej minúte zápasu.
 
POZRITE SI BOHATÚ FOTOGALÉRIU:
 
Takmer tritisíc divákov si v zápase treťoligisti proti majstrovi prišlo na svoje. Hostia sa ujali vedenia už v prvej minúte, keď sa presadil Čavrič.
 
V trinástej minúte ten istý hráč pridal druhý gól a vyzeralo to, že Slovan zvíťazí jednoznačne. Tesne pred polčasovou prestávkou prekonal domáceho gólmana Dlugoša aj legionár Voet a do šatní odchádzali oba celky za stavu 0:3.
 
V 79. minúte znížil kapitán domácich Varga a na tribúne vypukla obrovská radosť zo streleného gólu. Hráči Stropkova ožili a o desať minút už bolo 2:3, keď sa dokázal strelecky presadiť Polaščík.
 
V závere v elektrizujúcej atmosféra sa Tesla ešte pokúšala vyrovnať, no Slovanisti si už postup do osemfinále dokázali ustrážiť.
(10:11, red)
Diskusia
Pridať komentár