Stanislavovi Šestákovi zhorel rodinný dom

4068x
15. December 2022
Pred Vianocami veľké nešťastie v rodine Stanislava Šestáka
Zhorený dom 
 
Požiar zrubového dvojpodlažného domu v obci Demjata spôsobil škody vo výške približne 500 tisíc eur. Požiar vypukol v noci, rýchlo sa šíril.
 
Dom patril bývalého slovenskému futbalovému reprezentantovi Stanislavovi Šestákovi. Pri požiari sa nikto nezranil.   
 
„Zhoreli nám všetky osobné veci aj darčeky pre deti na Vianoce,” skonštatoval Stanislav Šesták pre TV Markíza.
 
„Neviem ani ja, čo sa stalo. Idem tam. Sú tam vyšetrovatelia,” doplnil Stanislav Šesták pre Korzár.
 
„Žili sme tam. Akurát nedávno som si prehodil trvalé bydlisko a fungovali sme v Prešove. Do domu v Demjate sme chodili na víkendy alebo keď bolo nejaké voľno. Všetko sme mali v dome,” povzdychol si Stanislav Šesták.
 
 
„Na mieste udalosti zasahovalo 9 príslušníkov z hasičských staníc Raslavice, Bardejov a Prešov s piatimi kusmi hasičskej techniky, ako aj členovia Dobrovoľného hasičského zboru obce Demjata s jedným kusom techniky.
 
Po príchode hasičov na miesto udalosti bolo prieskumom zistené, že ide o požiar dvojpodlažného dreveného zrubového domu s rozmerom približne 15x15 metrov, ktorý sa nachádzal už v treťom štádiu horenia,” uviedla Miroslava Knišová.
 
 
Dodala, že zasahujúci hasiči odpojili objekt od prívodu energií a okamžite začali s hasiacimi prácami. Požiar sa im podarilo v priebehu dvoch hodín lokalizovať, následne postupne rozoberali konštrukcie objektu a pomocou termovíznej kamery vyhľadávali skryté ohniská a dohášali ich.
 
„Požiar bol zlikvidovaný krátko po štvrtej hodine. Z dôvodu silného zadymenia boli pri zásahu použité autonómne dýchacie prístroje,” doplnila Miroslava Knišová.
 
Na miesto udalosti vyslali aj expertíznu skupinu z Požiarnotechnického a expertízneho ústavu Ministerstva vnútra SR v Bratislave. Príčina vzniku požiaru je momentálne v štádiu zisťovania.
 
„Následkom udalosti vznikla majiteľovi priama materiálna škoda predbežne vyčíslená na hodnotu 500 000 eur,” uzavrela Miroslava Knišová. Podľa informácií TV Markíza Stanislav Šesták momentálne býva s rodinou v Prešove.
(19:29, r, markiza.sk, korzar.sk, KRPZPO)  
Diskusia
Pridať komentár