Prešovský futbalový štadión zaradili do infraštruktúry národného významu

1316x
13. Marec 2023
Mesto Prešov je bližšie k výstavbe Futbal Tatran Arény
Ilustračná fotografia. (Zdroj: FB FTA) 
 
Fond na podporu športu počas zasadnutia správnej rady schválil zaradenie prešovského futbalového štadióna do športovej infraštruktúry národného významu.
 
Informuje o tom mesto na svojom webe. „Ide o veľmi dôležitý krok, ktorý nás posunul bližšie k výstavbe a plnému finančnému krytiu výstavby štadióna," uviedol prešovský primátor František Oľha.
 
Ako uviedol koncom februára, zaradenie Futbal Tatran Arény do športovej infraštruktúry národného významu umožní získanie dotácie z FNPŠ.
Ilustračná fotografia. (Zdroj: FB FTA)  
 
Výstavba štadióna by mala byť financovaná zo štyroch zdrojov. Sumou 7,14 milióna eur prispeje mesto a Prešovský samosprávny kraj, čo už vo februári schválili mestskí i krajskí poslanci. Sumu 2,4 milióna eur má dať Slovenský futbalový zväz a zvyšok má ísť z FNPŠ.
 
Štadión má postaviť spoločnosť AVA-stav, ktorá uspela vo verejnom obstarávaní. Stavbu má realizovať v dvoch etapách za celkovú sumu 21,21 milióna eur bez DPH. S kapacitou takmer 6500 miest má spĺňať kritériá UEFA tretej kategórie. Rovnako má byť jedným z dejísk majstrovstiev Európy vo futbale hráčov do 21 rokov v roku 2025.
(14:45, red.) 
Diskusia
Pridať komentár