Hokejbalisti Bardejova na úvod jari s plným bodovým ziskom

1644x
15. Marec 2023
Turnaj v Prešove zvládli
Bardejovčania sa radovali v oboch zápasoch
 
Prvý jarný turnaj čakal bardejovských hokejbalistov v Prešove. Vedeli, čo ich čaká, že musia bodovať. Proti ním stáli oba Prešovské celky, z ktorých Spartans bojujú o prvé dve miesta v tabuľke ako práve Bardejovčania, naopak Assassins o play-off.
 
„Cieľ bol jasný a to, že musíme vyhrať a napraviť si chyby z turnaja v Humennom, kedy nám ušiel plný bodový zisk pomedzi prsty. Aj sami chlapci z Knights k tomu pristúpili zodpovedne. Nebyť zranení do Prešova vycestovalo bez mála 20 hráčov a 2 brankári, pripojil sa už aj Česelka,“ uviedol M. Gmitter.
 
HBC Knights Bardejov - Spartans Prešov 2:1 (1:0,0:1,0:1)
Góly (BJ): Grohoľ (Spišák, Jurský), Rusnák (Pagáč, Spišák)
 
Dôležitý zápas na úvod jari, ak sa chceli Bardejovčania posunúť v tabuľke práve pred vedúci Spartans, museli bezpodmienečne vyhrať. Po úvodnom góle Mitru však museli doťahovať. Zvýšená aktivita v druhej tretine vyústila do vyrovnávajúceho gólu Grohoľa, ktorý prekvapil brankára strelou z diaľky a v tretej tretine presne mieril P. Rusnák. Záverečný tlak súpera hráči Knights ustáli najmä vďaka výborne chytajúcemu Jurskému a pripísali si tak tri body.
 
 
HBC Knigts Bardejov - HBC Assassins Prešov 5:2 (1:0,1:2,3:0)
Góly (BJ): Špirko (Majer), Majer t.s., Ondeček (Budinský), Špirko (Lukaček), Špirko
 
V tomto zápase sa nezopakoval výkon z toho prvého. Assassins, bojujúci o play off, využili nekoncentrovanosť hráčov Knights a po viacerých vylúčeniach viedli v polovici zápasu o jeden gól. Po tvrdších slovách v druhej prestávke sa hráči Bardejova vrátili k svojej hre, v ktorej dokázali húževnatého súpera zlomiť. Strelecky sa hattrickom zaskvel Špirko, čím zabezpečil, že v prvom jarnom kole sa tešili Bardejovčania z dvoch víťazstiev.
 
„Uvedomovali sme si, že pokiaľ chceme pomýšľať na umiestnenie v prvej dvojke a zabezpečiť si tak priamu účasť v semifinále, neostáva nám nič iné ako vyhrať oba zápasy. K tomuto turnaju pristúpili zodpovedne aj hráči, čo bolo vidieť aj pri účasti na tréningoch. Aj napriek tomu, že niekoľko hráčov nemohlo pre zdravotné problémy zasiahnuť do zápasov, prišli aspoň na striedačku podporiť spoluhráčov,“ zhodnotil kapitán mužstva Dominik Spišák.
(18:48, MG)
Diskusia
Pridať komentár