Bardejovčan František Gajdoš v príprave na MS

5268x
20. Apríl 2023
S hokejom začínal v športovej triede ZŠ Pod Vinbargom
František Gajdoš 
 
Kanaďan Craig Ramsay, tréner reprezentácie SR, v príprave na MS nominoval aj odchovanca Mládež HC 46 Bardejov.
 
František Gajdoš (21) za športové triedy ZŠ Pod Vinbargom hral do 8. ročníka. Potom za juniorov v Porube a v Sparte Praha päť rokov. 180 cm vysoký obranca bránil extraligu v Detve, Zvolene, Michalovciach a Nitre.
 
Napriek svojmu veku má kvalitu
 
Asistent Ramsyho P. Frűhaut povedal: „Je to mladý obranca, mal veľmi silný záver sezóny a play-off. Napriek svojmu veku má kvalitu."
 
 
Gajdoš bude mať premiéru v národnom tíme v širšom kádri pred majstrovstvami sveta v hokeji: „Nemôžem byť nervózny, musím byť sám sebou. Každý sa chce dostať do reprezentáciu, je to úžasné. Cítim sa výborne a nerobím si z toho veľkú hlavu," vyznal sa Gajdoš.
 
Takého odchovanca sme ešte nemali
 
Šéftréner klubu Mládež HC 46 Bardejov Patrik Sokoli pripomenul, že v juniorských reprezentáciách doteraz mali takých odchovancov ako Nemec, Sokoli, Litavec.
 
„Naše výsledky tréningovej práce sa prejavili aj v nomináciách do reprezentačných výberov v minulom zimnom období. Pozvánku dostali Tomčo, Chmurovič i Hankovský. Gajdoš je prvý v reprezentácií mužov na MS, takého odchovanca sme ešte nemali. Začínal pri trénerovi Tomášovi Ivanovi, za žiakov pokračoval u mňa. Je rýchly, šikovný s palicovou technikou. Z útočníka som ho presunul do obrany, kde mu to išlo lepšie."
(16:22, J. Ščerbík)
Diskusia
Pridať komentár