Svetový deň pletenia spojí kreatívcov pre dobrú vec

2188x
04. Jún 2023
Pletárky sa stretnú v Bratislave, Košiciach aj Bardejove
Odovzdávanie diek pre bardejovskú nemocnicu v roku 2022
 
Druhá júnová sobota patrí každoročne oslave tvorivosti. Svetový deň pletenia na verejnosti spája milovníkov ručnej tvorby už od roku 2005. Iniciatíva Američanky Danielle Landes sa aj vďaka spoločnosti Noezon dostane opäť bližšie k slovenským kreatívcom. Už 10. júna sa spoja pre dobrú vec.
 
Svetový deň pletenia na verejnosti má vo svete bohatú tradíciu, na Slovensku na ňu už druhý rok nadviaže firma NOEZON. Po úspešnom vlaňajšom ročníku rozširuje túto myšlienku do ďalších miest.
 
Spolu prebúdzame tvorivosť
 
“Hlavným cieľom akcie je vytiahnuť ľudí z príbytkov a budovať offline komunitu, v ktorej si môžu vymieňať skúsenosti a nadväzovať nové priateľstvá. Bonusom je dobrý pocit z toho, že výrobky budú hriať novorodeniatka vo vybraných slovenských pôrodniciach. Naším firemným posolstvom je prebúdzať v ľuďoch tvorivosť, preto je nám myšlienka Svetového dňa pletenia veľmi blízka. Keď sa k tomu pridá charitatívny rozmer, dáva to našej práci nový zmysel,” približuje riaditeľ a zakladateľ spoločnosti Jozef Kozák.
 
 
Vlani NOEZON odovzdal všetky zhotovené výrobky na novorodenecké oddelenia prešovskej a bardejovskej nemocnice. Po úspešnom minulom ročníku, ktorý sa konal v Bardejove, sa akcia presunie do ďalších dvoch slovenských miest - Košíc a Bratislavy. Podujatie odštartuje o 12:00 a potrvá do 16:00. Ľudia sa môžu do maratónu pletenia zapojiť na týchto miestach:
  • Bratislava: Monsters Cafe and Bar (Rusovská cesta 50 - 56)
  • Košice: Hoblina gallery (Hrnčiarska 21)
  • Bardejov: Bašta - kultúrno-komunitné centrum (Na hradbách 94/3)
Svetová tradícia
 
O zviditeľnenie ručného pletenia na verejnosti sa postarala Američanka Danielle Landes, ktorá premenila túto iniciatívu na sviatok. Svetový deň pletenia na verejnosti sa oslavuje každoročne vždy počas druhej júnovej soboty už od roku 2005. Pletárky vyšli zo svojich domovov do ulíc, obsadili parky, terasy kaviarní či mestskú hromadnú dopravu a začali tak postupne rozširovať povedomie o handmade tvorbe medzi ľuďmi. Landes verila, že takýmto spôsobom môže zmeniť svet k lepšiemu. NOEZON v to dúfa tiež, a preto sa pripojí ku globálnej výzve už po druhý raz.
 
Viac informácii o projekte nájdete na webe https://svetovydenpletenia.sk/
(14:26, Z. Šinaľová)
Diskusia
Pridať komentár