Za stranu HLAS - SD ide do volieb aj Igor Šimko či Dávid Demečko

6710x
02. Júl 2023
Kandidátku povedie Peter Pellegrini
 
Kandidačnú listinu strany HLAS – sociálna demokracia povedie do volieb Peter Pellegrini. Druhé miesto patrí Denise Sakovej, tretie Richardovi Rašimu a štvrté Erikovi Tomášovi.
 
Na piatom mieste je Zuzana Dolinková, na šiestom Matúš Šutaj Eštok a na siedmom nitriansky župan Branislav Becík. Ôsmy je odborník na samosprávu Michal Kaliňák, deviaty bývalý predseda Dobrej voľby Tomáš Drucker a prvú desiatku uzatvára odborník na zahraničnú politiku Peter Kmec.
 
„Cieľom HLASu je vybudovať zo Slovenska silný štát, ktorý sa dokáže postarať o každého jedného človeka a dá mu nádej na lepšiu budúcnosť. Aby sme tento silný štát mohli vybudovať, potrebujeme na to silný tím, ktorý je dnes plne pripravený tak na voľby, ako aj na prevzatie zodpovednosti za Slovensko,“ vyhlásil pri predstavení kandidačnej listiny Peter Pellegrini.
 
Čelné miesta na kandidátke obsadili podpredsedovia a generálny manažér strany, pokračujú členovia predsedníctva, poslanci Národnej rady a členovia pôvodnej „Pelleho jedenástky“, krajskí a okresní predsedovia i nové posily.
 
Igor Šimko a Dávid Demečko 
 
V prvej tridsiatke sa tak objavili aj bývalá rektorka Akadémie policajného zboru Lucia Kurilovská, viacnásobný olympionik Erik Vlček, bývalý novinár Samuel Migaľ či prorektorka Ekonomickej univerzity v Bratislave Paula Puškárová.
 
„Považujem za obrovský prejav vnútornej slobody strany, že sme túto kandidačnú listinu skladali bez akýchkoľvek vonkajších vplyvov, len na základe nášho najlepšieho presvedčenia,“ povedal Peter Pellegrini.
 
Slovensko podľa neho potrebuje po voľbách novú, dôveryhodnú, odborne pripravenú a stabilnú vládu, ktorá bude pracovať pre ľudí, a nie riešiť vlastné spory. Musí to byť vláda, ktorej nehrozí medzinárodná izolácia a za ktorú sa nebudú musieť ľudia hanbiť.
 
„Dnes sme predstavili ľudí, ktorých si v takejto vláde vieme predstaviť. Čelo kandidačnej listiny tvoria v každej normálnej strane práve tí, ktorých strana ponúka ako to najlepšie do verejných funkcií. Verím, že ak by HLAS bol súčasťou novej vlády, vďaka tomuto silnému tímu sa za našich nominantov nebudú hanbiť ľudia doma ani v zahraničí,“ zdôraznil Peter Pellegrini.
 
Líder HLASu pripomenul, z čoho si budú môcť ľudia v septembrových voľbách vyberať. „Môžu sa rozhodnúť pre návrat do minulosti so všetkými jej rizikami a negatívami. Môžu sa rozhodnúť, že chcú pokračovať v súčasnom marazme a chaose, ktorí tu spôsobili páni Matovič, Heger, Sulík, Kollár a pani Remišová. Môžu dať opäť priestor experimentu s politikmi, ktorí nemajú žiadnu skúsenosť s riadením štátu. A napokon, môžu sa rozhodnúť voliť lepší život každého jedného človeka v pokojnej a súdržnej spoločnosti. Voliť nádej na lepšiu budúcnosť. Toto je alternatíva, ktorú dnes ponúka HLAS a s ktorou chce vyhrať parlamentné voľby,“ uzavrel Peter Pellegrini.
 
Košický krajský predseda Igor Šimko 
 
Igor Šimko z Košíc s číslom 27 
 
S 27-čkou kandiduje aj krajský predseda HLASU za Košice Igor Šimko. Z miesta č. 39 kandiduje aj viceprimátor mesta Spišská Nová Ves a krajský poslanec Dávid Demečko.
 
Igor Šimko (34 r.), ženatý, 1 dieťa, súdny znalec v odbore ochrana životného prostredia: "Som veľmi rád, že Košický kraj bude mať silné zastúpenie, ako v prvej 40-tke tak aj v celej 150-tke. Nebudú to len Košičania. Máme regionálnych kandidátov z každého okresu, ktorí sú doma medzi ľuďmi známi. Nominovali sme starostov, poslancov, viceprimátora, či ľudí z profesie ako železničiar, alebo šikovného študenta. Sme stranou regiónov a aj východu, nie bratislavská kaviareň bez znalosti pomerov či problémov ľudí."
 
 
 
Kandidátka strany Hlas-SD
 
1. Peter Pellegrini
2. Denisa Saková
3. Richard Raši
4. Erik Tomáš
5. Zuzana Dolinková
6. Matúš Šutaj Eštok
7. Branislav Becík
8. Michal Kaliňák
9. Tomáš Drucker
10. Peter Kmec
11. Peter Žiga
12. Ján Ferenčák
13. Róbert Puci
14. Ľubica Laššáková
15. Ján Blcháč
16. Peter Náhlik
17. Karol Janas
18. Dušan Tittel
19. Peter Kalivoda
20. Kamil Šaško
21. Richard Eliáš
22. Roman Malatinec
23. Lucia Kurilovská
24. Michal Moško
25. Radomír Šalitroš
26. Erik Vlček
27. Igor Šimko
28. Samuel Migaľ
29. Jozef Cech
30. Štefan Gašparovič
31. Ján Hrubý
32. Alena Nováková
33. Miroslav Čellár
34. Peter Slyško
35. Paula Puškárová
36. Michal Bartek
37. Zdena Mačicová
38. Zdenko Svoboda
39. Dávid Demečko
40. Andrea Sabová
(19:27, TS)
Ján B
03.07.2023 12:58
Gratulujem
Gratulujem pán Šimko a držím palce!
Pridať komentár