VIDEO | Veronika Rabada zavítala do Svidníka

1174x
10. Júl 2023
Veronika Rabada spievala pre Svidníčanov v záhrade
 Pozrite si našu videoreportáž
 
Piaty ročník Koncertu v záhrade prilákal do záhradného átria Slovenského národného múzea – Múzea ukrajinskej kultúry, stovky malých aj veľkých Svidníčanov.
 
„Bolo to výborné. Nevedela som čo môžem čakať, akí tu budú ľudia, koľko tu príde ľudí, či nezlyhá počasie, ale včera sme mali skúšku a už som od včera bola taká naladená, že sa teším. Ja milujem túto hudbu, týchto muzikantov ako skvelé hrajú a je to pre mňa česť s nimi hrať,“ prezradila  speváčka Veronika Rabada.
 
„Keď sa rozhliadneme po tomto priestore, tak si to jednoducho pýtalo nejaký taký komorný koncert.  Dnešný koncert bol vynikajúci, bol temperamentný. Myslím, že všetkých, tipujem, 350 divákov si prišlo na svoje,“ povedala Marcela Ivančová, primátorka mesta Svidník.
 
Záhradné átrium (Zdroj: Ahoj. TV)
 
Veronika Rabada prišla pre Svidníčanov do záhrady zaspievať v rámci Dní mesta Svidník, ktoré v meste prebiehajú po celý týždeň a vyvrcholia tento víkend. Okrem krásneho slnečného počasia a vynikajúceho koncertu plného originálne interpretovaných folklórnych piesní a vtipných bonmotov, si jeho návštevníci mohli vo veľkej záhrade múzea vychutnať aj stánky s chutným občerstvením.
 
„Projekt Veronika Rabada je v tom špeciálny, že naozaj vie byť vo rôznych variáciách a vo rôznych formách. Čaká nás bohaté leto, ale ja najradšej hrám keď sme všetci, keď nás je veľa na pódiu. Má to svoje „gule“, doplnila speváčka.
 
 
Rabada (Zdroj: Ahoj. TV)
 
„Veľmi ľahké bolo pristúpiť aj na to, keď sme od pani primátorky dostali ponuku organizovať spoločne koncerty v záhrade, ktoré sa konajú v rámci Dní mesta Svidník. Prostredia na to máme ako určené a predurčené, takže sme veľmi radi, že aj tento piaty festival sa nám vydaril,“ vyjadril sa Jaroslav Džoganík, riaditeľ SNM – Múzea ukrajinskej kultúry vo Svidníku.  
 
Rodné priezvisko Rabada známej speváčky z Košíc, občianskym menom Veroniky Šoltýsovej Rabadovej pochádza od Lemkov, Rusínov a východných Slovanov, ktorí žili a žijú na východnom Slovensku, na západnej Ukrajine a v juhovýchodnom Poľsku.
 (14:30 red.)
Diskusia
Pridať komentár