Bardejovčanky porazili Žilinu o dva body

751x
26. Február 2019
V nadstavbovej časti 1. ligy žien a junioriek o 9. - 19.miesto odohrali úvodné kola. BKM Bardejov v 1 .kole prehral v Trnave 77:54. No ženy boli úspešnejšie v Myjave po výhre 53:67.

V 3. kole Bardejov doma vyhral nad ŠŠK Žilina o dva body. Nestáva sa často, aby víťazné družstvo nedalo aspoň 50 bodov. Domáce boli k tomu blízko. Najmä keď tretiu štvrtinu vyhrali 20:8.

V úvode záverečnej časti mali navrch aj 14 bodov, ale potom urobili veľa chýb. Päť minút pred koncom ešte vyhrávali 42:39, no stratili tri lopty a šikovné hostky takmer otočili výsledok. Ešte šťastie, že L. Pekárová si to presne namierila za tri body na 45:40.

A 30 sekúnd pred koncom ešte nebolo isté víťazstvo. Ešte že za stavu 48:47 Biľová premenila jeden z dvoch trestných hodov. Aj keď súperky mali loptu, domáce im taktickou hrou nedovolili zakončiť na kôš.

Bardejov – Žilina 49:47 (10:12, 10:6, 20:8, 9:21)
Body BKM: Ratvajská 11, Puzderová 10, L. Pekárová 9, Biľová 7, Kuhajdíková 6, M. Pekárová 3, Čupová 2, Benková-Rybárová 1.
V tabuľke: 9. YA Košice 17-ka, 10. Spišská Nová Ves, 11. Bardejov (7 výhier, 6 prehier)