Žiačky porazili v domácom prostredí Poprad

467x
17. Október 2020
V šiestom kole privítali žiačky Partizána Bardejov celok Popradu. Domáce futbalistky sa ujali vedenia v desiatej minúte, po zmene strán pridali ešte dva góly. Hostky v závere už len skorigovali z pokutového kopu.
 
„Vzhľadom na situáciu kvôli karanténe to bol veľmi ťažký zápas. Napriek tomu dievčatá podali adekvátny výkon počas celého zápasu. Prvých desať minút prvého polčasu vyzeral naozaj sľubne, či už po individuálnej, alebo aj kolektívnej stránke. Následne nám odchádzali sily, a mali sme aj niekoľko chýb, ale dievčatá to ustáli.
 
Súper sa párkrát dostal cez našu obranu po našich chybách. V útočnej fáze sa nám nedarilo strelecky presadiť - iba raz, keďže ako sme už avizovali, tieto dievčatá nemajú ešte toľko síl. Gól padol po peknej individuálnej akcii Sofii Bortníkovej, ktorá rozumne vyriešila situáciu a prihrávala na istotu do priestoru, z ktorého následne loptu vsietila Petra Lazurová,“ uviedla trénerka dievčat Katarína Chovancová.
 
„Druhý polčas sme začali chaoticky, no následne dievčatám sa podarilo vytvoriť niekoľko veľmi pekných akcií. Výrazná bola aj komunikácia na ihrisku, čo veľmi prispelo našej hre. V druhom polčase sme mali viacero šancí, najmä naša kapitánka Timea Horváthova, ktorej sa síce nepodarilo premeniť ich, no napriek tomu z jej herného prejavu vyžarovalo niekoľko násobné zlepšenie a najmä chcenie a to napriek tomu, že odohrala zápas na inom poste.
 
Takto sa prejavili aj ďalšie dievčatá. Potešilo nás to, pretože v uplynulých dňoch sme mali čo s kolegom robiť, aby sme dievčatám vysvetlili, že je rozdiel hrať futbal, a chcieť hrať futbal. Následne druhý gól vsietila Sofia Bortníková a neskôr tretí gól sa podarilo umiestniť Nicol Knapovej,“ pokračovala Chovancová.
 
Spolu s trénerom Andrejom Feckom bola zvedavá, ako dopadne tento zápas proti súperovi spod Tatier. V poslednom čase museli tréneri dievčatám hlavne po psychologickej stránke ujasniť a pripomínať, že futbal je hlavne o zábave, no na ihrisku nesmú zabudnúť ani na zodpovednosť.
 
„A to nielen na zápase, ale aj na každom jednom tréningu bez rozdielu na výsledok. Ak chcú byť v budúcnosti úspešné, ony musia chcieť byť hlavnými aktérmi na ihrisku a nie čakať, čo spraví súper. Každý jeden už teraz premrhaný tréning, alebo zápas, môže mať v budúcnosti následky,“ dodala trénerka žiačok Partizána Bardejov.
 
Dievčatá doposiaľ dvakrát vyhrali, dva razy prehrali a jeden krát remizovali. Ďalšie kolá kvôli koronavírusu boli odložené na neurčito.