V novej sezóne predstaví Národné divadlo v Košiciach trinásť premiér

1324x
08. September 2023
Národné divadlo Košice predstaví v novej sezóne trinásť premiér
Prvou premiérou v začínajúcej divadelnej sezóne bude inscenácia slávnej hry anglického dramatika Petra Shaffera Amadeus. (Zdroj: sdke.sk) 
 
Spolu 13 premiér chystá v novej sezóne 2023/2024 Národné divadlo Košice (NDKE). Ako na tlačovej konferencii informovali jeho predstavitelia, dramaturgia je rôznorodá. Venuje sa extrémizmu, ale chýbať nebudú ani komediálne tituly.
 
„Teším sa na budúcu sezónu, ktorá je spojením sna a reality, a dúfam, že ten sen bude skutočnosťou. Máme nádherné tituly, ktoré hovoria o sebareflexii, o extrémizme, ktoré hovoria pre mladých ľudí, ktorých chceme objať viac láskou a intelektom. V tej náročnej situácii by sme mali diváka zaujať tým, že nie všetko je zlé a negatívne," povedal generálny riaditeľ NDKE Ondrej Šoth. 
 
 
Prvou premiérou v začínajúcej divadelnej sezóne bude inscenácia slávnej hry anglického dramatika Petra Shaffera Amadeus, ktorú predstavia v sobotu 16. septembra v historickej budove divadla. V rámci činohry chystajú aj inscenáciu Zápisky z podzemia, Pán Puntila a jeho sluha Matti, Spomienka/Krásna spomienka, inscenáciu Pozor, točíme!, ako aj predstavenia v réžii Branislava Mazúcha a kolektívu.
 
Ilustračná fotografia. (Zdroj: sdke.sk) 
 
„Snažili sme sa, aby bola naša sezóna dramaturgicky čo najrôznorodejšia, aby si každý vedel nájsť, čo mu je po chuti," povedal riaditeľ činohry Anton Korenči. Diváci sa budú môcť tešiť aj na opery Tannhäuser, Macbeth, Čardášová princezná, Don Guijote a Dalibor. Chýbať nebude ani open air koncert v spolupráci s filmovým režisérom Petrom Kerekesom. Balet zas ponúkne premiéry Každý deň odvahu - zvláštna radosť žiť III či Balet Gala.
 
NDKE zároveň pokračuje v projektoch ako napríklad Medziscéna či Malá scénička. Súčasťou novej divadelnej sezóny budú tiež hosťujúce predstavenia, v rámci ktorých sa predstavia napríklad Božidara Turzonovová či Katarína Mrázová. Chýbať nebude ani deň otvorených dverí.
(15:30, red.) 
Diskusia
Pridať komentár