VIDEO | Seniori z Anticu opäť bežali pre zdravie a radosť

43x
24. Jún 2026
Najväčší potlesk patril seniorom z ANTIC-u. Na trati ukázali odhodlanie aj radosť
 Pozrite si našu videoreportáž
 
Spojenie generácií, úsmev na tvárach a oslava zdravého pohybu v každom veku. Bardejovský seniorský komplex Sociálny dom ANTIC zorganizoval už šiesty ročník podujatia Beh a chôdza za zdravím.
 
Areál na sídlisku Družba ožil energiou detí, mládeže a hlavne samotných klientov zariadenia. Tento rok prišiel seniorov osobne podporiť aj štátny tajomník ministerstva zdravotníctva Ladislav Slobodník.
 
„Je to v podstate šiesty ročník a verím, že tento ročník z tách bol najvydarenejší a či sa mi behalo, no v podstate to bol bola chôdza, ale trošku aj beh, aby som niektorých kolegov predbiehal, ale všetko sa nedalo ale dali sme to nakoniec. Prišli sme do cieľa,“ uviedol generálny riaditeľ Sociálneho domu ANTIC Jaroslav Živčák.
 
„Ospravedlňujem sa za to, že zo mňa tečie, ale snažili sme sa nie prví ísť, snažili sme sa len dôjsť, ale pán Štefan bol úplne super navigátor, tak bolo to super,“ svoje pocity opísal štátny tajomník Ministerstva zdravotníctva SR Ladislav Slobodník.
 
 Areál na sídlisku Družba ožil energiou detí, mládeže a hlavne samotných klientov zariadenia.
 
Behu sa zúčastnila aj ošetrovateľka Monika Rohaľová so svojou mamou Alžbetou Jenčíkovou: „Zo začiatku sa tlačilo dobre, ale už potom po rovinke už to bola makačka a takisto hore brehom. Ale dali sme to,“ uviedla Rohaľová.
 
„Dobre sme išli. Dúfal som, že bude ešte lepšie, ale nechcela moja dvojníčka pomáhať,“ zhodnotil klient zariadenia Andrej Briškár.
 
„Náročné, ale úžasné. Akcia, čo spája komunitu. Seniori sa z toho tešia, mali zmenu trošku. Myslím, že krásny deň pre všetkých,“ uviedla vedúca zdravotného úseku Monika Košíková.
 
Svoje nadšenie zdieľala aj klientka zariadenia Antónia Tazberíkova: „Toto je kráse podujatie. Ja to robím už veľa rokov, lebo aj v našej továrni, kde som pracovala až do dôchodku, patril do podpolianskej strojárni – Detva.“
 
Najemotívnejšou časťou dňa bol štart samotných klientov Sociálneho domu ANTIC. V sprievode obetavého personálu a pozvaných hostí ukázali, že vek je len číslo a chuť do života im rozhodne nechýba. Odmenou pre všetkých boli nielen medaily, ale najmä radosť a nezabudnuteľné spoločné chvíle.
 
 Odmenou pre všetkých boli nielen medaily, ale najmä radosť a nezabudnuteľné spoločné chvíle.
 
„Všetko je pripravné, nikomu nič nechýba. Každý je šťastný a usmieva sa,“ opísala klientka Anna Mlynáriková, ktorá sa umiestnila na prvom mieste.
 
„Ja sa chcem ospravedlniť všetkým organizátorom a aj pánovi generálneho riaditeľovi za to, že som niekoho nepoprel, nezaprel v sebe toho športového ducha a ten hlad po víťazstve. Ale, no verte, nedá sa inak. Ja sa teším hlavne kvôli kliente, ktorej myslím že som mu robil radosť. Ona si to zaslúži, lebo bola statočná zdržala sa ako kliešť toho vozíka,“ s úsmevom dodal riaditeľ Hospicu Matky Terezy a držiteľ prvého miesta Bohuš Čepiga.
 
„Ďakujem veľmi pekne, že som tu vôbec mohol byť a musím poďakovať všetkým organizátorom, že sa takáto akcia zrodila, lebo tá myšlienka je výborná – spojiť fyzickú aktivitu, ktorá je veľmi dôležitá na to, aby sme udržali stále zdravie,“ poďakoval sa Slobodník.
 
„Sami ste videli, že ten ohlas je úžasný. Ide o to zdravie, ide o ten pohyb. Pohyb je zdravie, pohyb je život. Skôr by sme sa mali vyvarovať liekom a viac sa venovať športu alebo pohybu,“ uzavrel Živčák.
(10:29, red)
Diskusia
Pridať komentár
mark