Podpaľač skončil v rukách polície

20x
28. Jún 2017

Bardejovčan podpálil 3 chaty

chata 3.jpg

Podpálená chata v chatovej oblasti Kira

 

Bardejovskí policajti objasnili v uplynulých dňoch dva prípady podpálených chát v bardejovskej chatovej oblasti Kira. Vyšetrovateľ zo zločinu poškodzovania cudzej veci a prečinu porušovania domovej slobody obvinil 26 ročného muža z Bardejova. 

Minulý týždeň počas noci z utorka na stredu prišiel obvinený Bardejovčan do chatovej oblasti Kira, nachádzajúcej sa nad sídliskom Družba. Na oplotení pri jednej z chát vystrihol dieru a následne podpálil samotnú rekreačnú chatu. Následkom požiaru došlo k úplnému zhoreniu chaty a taktiež jej priľahlej hospodárskej budovy. Požiar sa však preniesol aj na susednú chatu, na ktorej zhorelo podkrovie. Majiteľovi (71 r.) prvej chaty vznikla škoda v predbežnej výške 6 070 € a majiteľke (49 r.) druhej chaty škoda v predbežnej výške 3 000 €.

Do chatovej oblasti Kira sa obvinený znova vrátil cez víkend. Počas noci zo soboty na nedeľu opäť prestrihol oplotenie pozemku jednej z tamojších rekreačných chát. Cez takto vzniknutý otvor vošiel na pozemok, a založil požiar tam stojacej rekreačnej chaty. Plamene úplne zničili chatu, čím jej majiteľovi (45 r.) vznikla škoda v predbežnej výške cca. 20 000 €.

Bardejovský vyšetrovateľ po vznesení obvinenia 26 ročnému Bardejovčanovi spracoval podnet na jeho vzatie do väzby a umiestnil ho do cely policajného zaistenia. Sudca sa s návrhom na väzbu stotožnil a obvineného vzal do väzby. V prípade dokázania viny hrozí mužovi trest odňatia slobody na 3 – 8 rokov. 

(9:40, red)

 

oa_-_plagat.jpg

1288
Diskusia
Pridať komentár