Polícia chytila lupiča z benzíniek

1296x
27. September 2022
Páchateľ lúpil na benzínkach dvakrát
 
Polícia zaistila páchateľa, keď sa viezol v taxíku 
 
Aktívna a profesionálna spolupráca prešovských a košických policajtov viedla k zadržaniu muža podozrivého z lúpeží na oboch čerpacích staniciach na diaľnici medzi Prešovom a Košicami. Zo zločinov lúpeže obvinil prešovský vyšetrovateľ 31-ročného muža z obce Družstevná pri Hornáde, okr. Košice – okolie.
 
Lúpež zopakoval, tentoraz v smere do Košíc
 
K prvej lúpeži sa obvinený odhodlal v utorok (20.9.2022) v noci v čase okolo 01:45. Maskovaný a s nožom v ruke vošiel do predajne čerpacej stanice v smere na Prešov a od pracovníčok žiadal všetky peniaze. V obave o svoj život a zdravie mu dali peniaze a muž z pumpy potom ušiel. K zraneniam zamestnankýň nedošlo.
 
Uplynulý víkend, v nedeľu v noci, prišiel obvinený na čerpaciu stanicu na diaľnicu opäť, tento krát ale v smere do Košíc. V čase okolo 01:16 hod. vošiel do predajne, kde rovnako ako v prvom prípade so zamaskovanou tvárou a s nožom v ruke žiadal od pracovníčok všetky peniaze. Ženy z obavy o svoj život a zdravie mu dali peniaze, s ktorými potom ušiel. K zraneniam zamestnankýň nedošlo.
 
 
Lupič prepadol pumpu medzi Prešovom a Košicami dvakrát
 
Páchateľ sa viezol v taxíku
 
Ihneď po oznámení boli na miesto vyslané dostupné sily a prostriedky policajtov Prešovského a Košického kraja, vrátane psovoda so služobným psom. Na základe zistených informácií a aj informácií zistených pri vyšetrovaní prvej lúpeže bol zvolený ďalší postup pri pátraní po páchateľovi.
 
Jedna z košických PMJ-čkarských hliadok spozorovala na okraji obce Janovík vozidlo taxislužby. Pri kontrole vozidla taxislužby policajti obmedzili na osobnej slobode pasažiera a spolu so zaistenými vecami ho eskortovali na útvar Policajného zboru. Prešovský vyšetrovateľ podozrivého muža následne zadržal a po vykonaní potrebných procesných úkonov mu vzniesol obvinenie za obe lúpeže. Zároveň spracoval podnet na jeho vzatie do väzby a umiestnil ho do cely policajného zaistenia. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na 7 – 12 rokov.
(9:00, D. Džobanik)
 
 
Diskusia
Pridať komentár